Lüks hayattan doğal yaşama

Güney Koreli çift, yaşadıkları lüks hayattan sıkılınca Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’nde gönüllü olarak çalışmaya başladı

Lüks hayattan doğal yaşama
Güney Kore'de bir teknoloji firmasında siber güvenlik uzmanı olarak çalışan 33 yaşındaki Lee Un Seok ile pazarlama uzmanı ve satış danışmanı olarak çalışan aynı yaştaki eşi Eom Eunyoung Seok, yaşadıkları lüks hayattan ve çalışmaktan sıkılınca dünya turuna çıkmaya karar verdi. 2015 yılında evlenen Güney Koreli çift, geçen aralık ayında tura başladı.

GELENEKSEL YAŞAM
Doğal hayatı daha iyi öğrenmek için Lisinia Doğa'ya geldiklerini anlatan Lee Un Seok, "İstanbul, Fethiye, Denizli, Göreme gibi yerleri gezdik. Burdur'un küçük bir şehir olduğunu öğrendik. Bunu öğrenince küçük yerlerde geleneksel yaşam daha iyi yaşanılıyordur diye düşündük. Lisinia'nın Burdur'daki en önemli gönüllü merkezlerinden biri olduğunu internetten öğrenmiştik, o yüzden buraya geldik" diye konuştu.

KEYİFLİ
Lisinia'ya bir haftalığına geldiklerini, ancak 10 gündür çalışmalara kaldıklarını aktaran Eom Eunyoung Seok ise "Bir haftalığına geldik ama burada gördük ki kendimize vakit ayırabiliyoruz, iş yapabiliyoruz, bir sürü hayvan var. Kendimizi çok iyi hissediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN