Özel çocukların Fatma annesi

Otizmli iki çocuğunun eğitimi için ailesini ve akrabalarını geride bırakarak Bartın’dan Antalya’ya gelen Fatma Kayran, 170’e yakın otistik çocuğun gönüllü annesi oldu

Özel çocukların Fatma annesi
Otizmli çocuklarının daha iyi bir eğitim alması için Bartın'dan gelerek Antalya'ya yerleşen 41 yaşındaki Fatma Kayran, çocuklarının gittiği okulun servisinde 170'e yakın otizmli çocuğa gönüllü annelik yapıyor. Kayran, Bartın'da dünyaya getirdiği ve Benginur adını verdiği kızına bir süre sonra otizm teşhisi konulmasının ardından ne yapacağı konusunda araştırmalar yaptı.

GÖNÜLLÜ ANNE OLDU
Otizme karşı mücadele vermeye başlayan Kayran, bu süreçte yeniden hamile kaldığını öğrendi. Egemen adını verdiği oğluna da otizm teşhisi konuldu. Bu arada eşinden ayrılan Kayran, Antalya'ya yerleşti. Fatma Kayran, çocuklarını da Ramazan Hatice Savaş Otistik Çocuklar Eğitim Merkezine gönderdi. Fatma Kayran, bu süreçte, haftanın 5 günü okulun servis aracında çalışmaya başlayarak, otizmli çocukların 'gönüllü annesi' oldu.

KENDİ EVLADI GİBİ GÖRDÜ
Evlatları için başladığı yolculukta diğer otizmli çocuklara da kol kanat geren Kayran, "Otizmli annesi olduğumuz için diğer çocukları da iyi anlıyoruz. Oradaki bütün çocukları kendi evladım gibi sahipleniyorum. Bana, 'Anne, abla, teyze' diyorlar, çok hoşuma gidiyor. 08.30-09.00 gibi işim başlıyor. Çocukları evlerinden servisle alıyoruz daha sonra okula geçiyoruz. Okulda 14.00'e kadar eğitim alıyorlar sonra yine evlerine bırakıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN