‘Tek adam yüce Türk milletidir’

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, tek adamlık söylemlerine tepki göstererek, “Yeni sistemde, tek adam Türk milletidir” dedi

‘Tek adam yüce Türk milletidir’
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Gündoğmuş'ta muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren ile birlikte sorunları dinledi. Esnafı da ziyaret eden Başkan Menderes Türel, Cumhuriyet Meydanı'nda Gündoğmuşlulara seslendi. Konuşmasında tek adam eleştirilerine tepki gösteren Başkan Türel, "Yeni sistemde tek adam yüce Türk milletidir" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR YASASI SAYESİNDE
Gündoğmuş'a Büyükşehir Yasası sayesinde güzel hizmetler getirebildiklerini söyleyen Başkan Türel "Büyükşehir Yasası'ndan önce Gazipaşa'dan Kaş' kadar 539 köye yapılan toplam yatırım 10 milyon lira iken biz sadece Gündoğmuş'a 3 senede 40 milyon liraya yakın yatırım yapmışız. Eskiden sadece Antalya'nın tüm köylerine yapılan yatırımın 3-4 mislini sadece Gündoğmuş'ta yapıyoruz. Bu yasayı Meclis'te çıkarmak isterken bugün kimler hayır diyorsa o zaman da aynı sesler hayır seslerini yükseltti" dedi.

HEP AYNI YALANLAR
Büyükşehir Yasası çıkarken hayırcı zihniyetin "Bu yasa ülkeyi 30 eyalete bölüyor, bu bölücülüktür, bu ülkeyi parçalamaktır" dediğini hatırlatan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: "İşte bugün de 16 Nisan'daki referandum öncesinde hemen başladılar gene aynı yalana. Bu anayasa değişikliği bölücülük getirecekmiş. Felaket getirecekmiş. Eyalet, federal sistem getirecekmiş. 18 maddenin içinde acaba bir satır bununla ilgili bir şey var mı? Yok. Bazen Sayın Cumhurbaşkanımız bunlara yalan fabrikası diyor ama fabrika çok üretir, üretimi büyük olur fabrikanın. Bunlarınki olsa olsa yalan atölyesi olur. Hep aynı yalanlarla geliyorlar çünkü. Şimdi de bu ülkeyi bölmek için bunu yapıyorlar."
BİZE ULAŞIN