Antalya teslim olmaz

Antalya’da konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 16 Nisan’dan rahatsız olan Avrupa ülkelerinin Antalya’yı karalama yarışında olduğunu belirterek, “Antalya teslim olmaz” dedi

Antalya teslim olmaz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da Kepez Turgut Özal Spor Salonu'nun önündeki miting alanında Antalyalılarla buluştu. Sadece Türk bayraklarının dalgalandığı miting alanını dolduran binlerce Antalyalının elleriyle bozkurt işareti ile Rabia işareti yapması dikkat çekti. Miting İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

TURİZMLE VURMAK İSTİYOR
Avrupa'nın Türkiye'yi turizm üzerinde vurmak istediğine dikkat çeken Devlet Bahçeli, 16 Nisan'dan rahatsız olan Avrupa ülkelerinin Antalya'yı karalama yarışında olduğunu belirterek, "Türkiye'yi güvensiz bir ülke gösterme çabalarına hız verdiler. Rezervasyon iptalleri bunun en açık kanıtıdır. Antalya'nın irade ve duruşundan korkuyorlar. Sanıyorlar ki teslim olacağız, milli tez ve iddialarımızdan vazgeçeceğiz, yalvar yakar peşlerine düşeceğiz. Gelen gelir, gelmeyen kendi bilir. Ama bizim gönlümüzde herkese yer vardır. Antalya diz çökmez, tamah etmez, el avuç açmaz, alttan almaz. Antalya Türkiye'dir, Türk milletinin kalp atışıdır" diye konuştu.

YEMİN OMURGALI DURUŞTUR
Mitinge katılanlara referandumda evet demeye çağıran Bahçeli, "Türk milletinin namusuna yan bakan Antalya'da ancak nal toplar. Türkiye'nin büyümesine var mısınız? Milli yeminleri tutacak mısınız? Sizler evet dedikçe zalimlerin uykusu kaçıyor, Türkiye düşmanlarının akılları karışıyor, kefen biçenlerin gözleri kararıyor. Denizde kum, düşmanda kumpas bitmez. Ama bunların gücü Antalya'ya yetmez, yetmeyecektir. Yemin çiğnememek için dönülmemek için verilir. Yemin adalettir, omurgalı duruştur, haktır, milletin haysiyetidir" diye konuştu.

İSTENEN İDAMSA BİZ VARIZ
Türkiye'nin daha önce 15 Temmuz gibi bir ihanetle karşılaşmadığını, 113 bin 260 kişi FETÖ'den dolayı gözaltına alındığını belirterek, "Karşımızdaki tablo dehşet vericidir. Kim FETÖ'yle irtibatı varsa, kimin fiyatı 1 dolar ediyorsa, kimler Bylockla haberleşip Türkiye'ye kast etmeye kalkışmışsa yedikleri içtikleri burunlarından fitil fitil getirilmelidir" dedi. Bu ihanetin asla unutulmaması ve bağışlanmaması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "İstenen idamsa biz varız. 16 Nisan'dan sonra yasal ve anayasal düzenlemeyi yapmaya kayıtsız şartsız hazırız" diye konuştu.

CHP, FETÖ'NÜN FUN KULÜBÜNDE
Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz için dile getirdiği 'kontrollü darbe' sözlerine şöyle tepki gösterdi: "Bizim anlamadığımız Pensilvanya'dan CHP'ye mesajların nasıl ulaştığıdır. Atatürk'ün partisi bu oyuna nasıl gelmiştir. Bylock mu devrede, özel ulaklar mı devrede. FETÖ'nün kurduğu fan kulübüne CHP'nin dahil olması zillettir. FETÖ sanki CHP'ye virüs bulaştırmış, iradeye kelepçeyi vurmuştur" dedi.
BİZE ULAŞIN