Hakan ÇATAL: Türel, Tütüncü ve basketbol

Antalya, bu sezonda kendini kalben spora ve dolayısıyla basketbola hizmet için elini taşın altına sokan birkaç kişinin gayretleriyle basketbola olan özlemini gideriyor.
Erkekler 2. Lig'de Antalyaspor ve Kepez Belediyespor'la basketbol sahnesinde yer alan Antalya basketbolu play off öncesi Kepez Belediyespor'un son rauntta Artvin'e yenilmesiyle sezonu kapattı. Antalyaspor ise play off'ta yoluna devam ediyor.
Bu iki takımımız sezon boyunca Antalyalı basketbol severlere heyecanlı dakikalar ve saniyeler yaşattı. Antalyaspor bu heyecanı şu anda devam ettiriyor.
Uzun yıllar yanlış hamlelerle yara alan Antalya basketbolu alt yapıda oyuncu yetiştirmeye yönelik sistemi yerleştirerek ve dışarıya oyuncu gönderme huyundan vazgeçerek kendi çocuklarıyla fundemantali yüksek tutan çalışmalarıyla yerini sağlamlaştırabilecektir.
Antalya basketbolu son yıllarda özellikle iki belediye başkanına ve onların yönetimlerine çok şey borçlu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yoğun gündemlerinde spora ve basketbola büyük önem veriyor ve basketbolun Antalya halkıyla kucaklaşmasına büyük katkı yapıyor.
Antalyaspor Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk, Kepez Belediyespor Başkanı Ahmet Ünlüoğlu basketbola yatırımlarına devam ediyor.
Antalyaspor yönetim kurulu üyesi futbol ve basketbol şube sorumlusu Şefik Öz, ne kadar da basketbola uzak gibi görünse de 5 kişilik Antalyaspor Basketbol Kurulu üyelerine tam bir ağabeylik yapıyor. Kepez Beldiyespor'da ise bendeniz Kepez Belediyespor Kulübü yönetim kurulu üyeliğimle ve şube başkanı olmam sebebiyle basketbola katkılarım devam ediyor.
İşin özü Sayın Türel ve Sayın Tütüncü'nün doğru hamleler yapan insanlarla yola devam ediyor olması, doğru işlerin meydana gelmesine katkı yapıyor. Sonrası teknik ekiplerin sorumluluğunda ve kendilerine sunulan imkanları doğru ve başarıya endeksli kullanmalarına bağlı.
BİZE ULAŞIN