Anadolu Birliği Derneği açıldı

Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Antalya'da açıldı. Dünyaya Türk kültürünü tanıtmayı amaç edinen dernekten birlik mesajı verildi

Anadolu Birliği Derneği açıldı
Antalya'da Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği genel merkezi açıldı. Açılışa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Konyaaltı Belediye Başkanın Muhittin Böcek de katıldı.

SIRA YURT DIŞINDA
Derneğin Kurucu Başkanı Bedri Yalçın, amaçlarının Anadolu kültürünü dünyaya tanıtmak, Türk gelenek ve göreneklerini yaşatmak olduğunu söyledi. Yalçın, "Antalya'da her bölgeden insanlar yaşıyor. Derneği bu nedenle kurduk. 81 ilden temsilcilerden kurucu meclis oluşturduk. Daha sonra 7 bölgeyi temsilen şubeler kurduk. Hedefimiz Antalya'ya göç eden insanlara yardımcı olmak" dedi. Birliklerinde siyaset olmadığını ifade eden Yalçın, "İnsanları sevmek için illa ki siyaset mi yapmak lazım. Biz bu toprakların çocuklarıyız ve bu ülkenin evladıyız. Dünyanın her yerinde biriz, beraberiz. Kimsenin bizi parçalamaya asla müsaade etmeyeceğiz " diye konuştu. Yalçın, 16 ülkede yapılandıklarını Amerika, Almanya, Avusturya, Belçika, Japonya, Rusya, Hollanda, İsviçre ve Azerbaycan'da dernek şubelerinin açılışı için izin aldıklarını bildirdi.
BİZE ULAŞIN