Antalya’nın CHP imamı

FETÖ’nün Antalya medya yapılanması ile ilgili davanın ilk duruşması yapıldı. Tutuklu sanıklardan CHP Meclis Üyesi Sıtkı Soydal’ın ‘Bylock’çu olduğu ortaya çıktı

Antalya’nın CHP imamı
Antalya'da yürütülen FETÖ'nün medya ayağı soruşturmasıyla ilgili ilk duruşma tamamlandı. Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Tuncer Çetinkaya, Sıtkı Soydal, Olgun Matur, Özkan Mayda, Erdoğan Polat, Osman Yakut, Abdürrahim Ersöz ile tutuksuz sanıklar Cihat Ünal, Kenan Baş, Ömer Özdemir, Sibel Aksoy, Adem Akyürek, Betül Bayar ve avukatları katıldı. Duruşmaya skandal bir kararla serbest bırakıldıktan sonra bir üst mahkeme tarafından tekrar tutuklanmalarına karar verilen ancak firari durumda bulunan Serhat Şeftali de katıldı. Şeftali'nin tutuklama kararı vicahiye çevrildi.

SOYDAL DA BYLOCK'ÇU
Mahkemede ortaya çıkan en flaş gelişme ise CHP Meclis Üyesi iken FETÖ'den tutuklanan Sıtkı Soydal'ın Bylock kullanıcısı olduğunun ortaya çıkması oldu. Soydal'ın bir ara duruşmada fenalaştığı gözlendi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Tuncer Çetinkaya, Sıtkı Soydal, Olgun Matur, Serhat Şeftali, Özkan Mayda, Osman Yakut'un tutukluluk hallerinin devamına, karar verdi. Mahkeme tahliye edilenler arasında bulunan Zaman gazetesi eski muhabiri Ömer Özdemir hakkında tutuklama kararı verdi. Muhabirler Cihat Ünal ile Kenan Baş tutuksuz yargılanacak. Mahkeme 25 Mayıs tarihine ertelendi.

3 KİŞİ TUTUKSUZ
Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi geçen hafta FETÖ'nün medya ayağıyla ilgili iddianameyi kabul etmesinin ardından içlerinde Bylock kullanıcılarının da olduğu Tuncer Çetinkaya, Ömer Özdemir, Serhat Şeftali, Olgun Matur, Sıtkı Soydal, Onur Soydal, Kenan Baş ve Cihat Ünal'ı tahliye etmişti. Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı sonucu 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi 3'ü dışında kalanların yeniden tutuklanmasına karar vermişti. Kararın ardından HSYK mahkeme başkanını tenzili rütbe ile Denizli'ye atamıştı.
BİZE ULAŞIN