Sistem güçlenmeli

Alanyalı turizmcilere referandumu anlatan Başkan Türel, “Her zaman güçlü liderleri bulamıyoruz. Öyle ise sistemi güçlendirmemiz lazım” dedi

Sistem güçlenmeli
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya'da turizmcilerle bir araya geldi. Ardından Gazipaşa'da muhtarlar ve STK temsilcileri ile buluşan Türel, 16 Nisan'daki halk oylamasında neden evet denilmesi gerektiğini anlattı. Türel, turizmin içinde bulunduğu sıkıntının güvenlik esaslı olmadığını vurgulayarak, "Bu sezon büyük bir sıkıntı olmazsa Rus turistlerle birlikte 9 milyon turist rakamına ulaşabiliriz diye tahmin ediyorum" dedi.

FATURAYI MİLLET ÖDÜYOR
İstikrarın turizmin vazgeçilmezi olduğunu vurgulayan Başkan Türel, "14 senedir ülkemizin bir istikrar dönemi yaşaması ekonomik başarının en önemli faktörlerinden birisidir. 93 senede ortalama ömrü 15 ay olan 65 hükümet kurulmuş. Bu istikrarsızlığı faturasını hep millet ödemiş. Koalisyon dönemlerine göre tek başına iktidarlar dönemlerinde Türkiye 2 misli fazla büyümüş" görüşlerini aktardı.

SİSTEM BELİRLENECEK
Devletin üzerindeki yüklerden kurtulmak için bir hükümet sistemiyle ilgili halk oylamasına gidildiğini vurgulayan Türel, "Çift başlılığın faturası hep millete çıkmıştır. Bugün artık sistemimizde güçlü liderler olduğu zamanlarda tek başına iktidarları yakaladığımızda hızlı kalkınmayı yakalamışız ama güçlü liderleri de çok bulamıyoruz. Öyle ise sistemi güçlendirmek lazım" dedi.
BİZE ULAŞIN