Kutlu Doğum Haftası kasidelerle başladı

Antalya’da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Muratpaşa Camisi’nde başladı. Haftanın bu seneki teması ‘Hazreti Peygamber ve güven toplumu’ oldu

Kutlu Doğum Haftası kasidelerle başladı
Antalya'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, tarihi Muratpaşa Camisi bahçesindeki programla başladı. Çocukların gösterileriyle renk kattığı programda, ney üfleyip kaside okuyan Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Emre Zıvkara beğeni topladı. Pilav ikram edilen ve gül, karanfil, kitap dağıtılan etkinlik, Cumhuriyet Meydanı'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi Konser ve Mehter Takımı'nın gösterisiyle devam etti. Hafta etkinlikleri kapsamında 30 Nisan'da 'Engelleri Aşalım Kutlu Doğumda Buluşalım' temalı bir program da planlandığı bildirildi.

BİRBİRİMİZE GÜVENMELİYİZ
İl Müftüsü Osman Artan, "Kutlu Doğum Haftası'nın bu seneki teması, çok önemli. Hazreti Peygamber ve güven toplumu. Bugün toplumumuzun birbirine güvenmeye ihtiyacı var. Komşuların birbirine güvenmeye ihtiyacı var. Aynı iş yerinde çalışan insanların birbirine güvenmesine ihtiyaç var. Sevgili Peygamberimizin bu yönüyle öğretilmesi ve aynı zamanda da yaşanması bizim için önemli" dedi.
BİZE ULAŞIN