Fuara tam destek

Burdur’da düzenlenecek Teke Yöresi 3’üncü Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na bölgedeki Ziraat Odası başkanlarından tam destek geldi

Fuara tam destek
GL Platform tarafından 27-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Teke Yöresi 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı için ziraat odaları güç birliği yaptı. Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, holstein inekler konusunda Türkiye'nin Hollanda'yı geçtiğini belirterek "Üretim açısından en öndeyiz. Burdur'un bu önderlikte payı büyük ve fuar, bunun dünyaya duyurulması açısından çok önemli" dedi.

TOHUM DA ÖNEMLİ
Antalya, Fethiye, Muğla, Bodrum, Marmaris, Denizli, Isparta ve Konya arasında yer alan Teke Yöresi'nin tarım ve hayvancılıkta ilerlemesinin, üreticinin yeniliklere açık yapısından kaynaklandığını belirten Demir, fuar ile çiftçilerin yeni tarım uygulamalarını yakından görme fırsatı elde edeceğini söyledi. Fuarın ayrıca tohum konusunda da ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Demir, "Burdur olarak tohumda istenen düzeyde değiliz. Oda olarak silaj mısır üretimi konusunda tohumlar sergileyeceğiz. Çiftçimiz katma değeri yüksek yeni üretimli tohumları tanımıyor. Örneğin kinoayu tanımıyor" diye konuştu.

DESTEKLİYORUZ
Tefenni Ziraat Odası Başkanı Ünal Atalay fuarın modern tarım yöntemleriyle çiftçiyi buluşturduğunu söyledi. Atalay, odaya bağlı çiftçileri fuara getireceklerini ve modern teknolojiyle tarım konusunda farklı ufuklar açılabileceğini ifade etti.

YENİ TEKNOLOJİ
Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir de fuarların, çiftçilerin yeni teknolojileri takip etmesi konusunda önem taşıdığını belirtti. Özdemir ayrıca ziraat odalarının fuarlar konusunu daha fazla dikkate alması gerektiğini söyledi. Gölhisar Ziraat Odası Başkanı Bülent Koparal, Yeşilova Ziraat Odası Başkanı Tekin Korkmaz ve Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz de fuara destek vereceklerini açıkladı
BİZE ULAŞIN