Korkmayın tatile gelin

Korkmayın tatile gelin
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık'ı ziyaretinde, İngiliz vatandaşlarının Türkiye'ye gelmesini desteklediklerini söyledi.

TATİLİ FETHİYE'DE
Kaymakam Çalık'la 1 saat görüşen Büyükelçi Moore, Fethiye'yi çok sevdiğini söyledi. Moore, görevli olarak gerçekleştirdiği ziyaretler dışında, ilçeye tatil amaçlı da geldiğini belirtti. Turizm sezonu öncesi genellikle nisan ayında Antalya ve Muğla'daki yetkililerle görüştüğünü anlatan Moore, İngiliz tatilcileri güvende tutmak istediklerini kaydetti. Turizm bölgelerindeki yetkililerle işbirliği içinde olduklarını aktaran Moore, İngiliz vatandaşlarının huzurlu ve güvenli bir tatil istediğini vurguladı.

TÜRKİYE'YE GELİN
İngiliz vatandaşlarının Türkiye'ye gelmesini desteklediklerini vurgulayan Büyükelçi Moore, "Biz diyoruz ki 'Lütfen Türkiye'ye gelin.' Genellikle Türkiye'de tatiller sıkıntısız. Çok eğleneceksiniz" dedi. Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen Moore, "2016'da hem terör saldırıları, hem de korkunç bir darbe girişimi oldu. Bu nedenle bazı turistler biraz endişeli. Fakat Türk yetkililerin tüm tedbirleri aldığını ifade etmek istiyorum. Türk yetkililer üst düzeyde profesyonel. İngiliz ve Türk yetkiler olarak turistleri güvende tutmak istiyoruz" diye konuştu. Büyükelçi Moore yaz tatilinde İngilizlerin tatil için ilçeye gelmesini beklediklerini kaydetti.
BİZE ULAŞIN