Fakir ama gönlü zengin

Antalya’da 2’si engelli, 1’i siroz hastası 7 çocuğuna bakan Fatma Demir, kapısını savaştan kaçan Suriyelilere de açtı

Fakir ama gönlü zengin
Antalya'da 2'si engelli, 1'i siroz hastası 7 çocuğunu, kiralık ve doğru dürüst eşyası bulunmayan gecekonduda engelli aylığı ile ayakta tutmaya çalışan 40 yaşındaki Fatma Demir, evinin kapısını parkta kalan Suriyeliler'e de açtı. Fatma Demir'in tek isteği; trafik kazasında yaralanarak yatağa mahkum olan ve sadece göz kapaklarını oynatabilen 20 yaşındaki oğlu İbrahim'in iyileşmesi.

TEK İSTEKLERİ VAR
Antalya'nın Kepez ilçesindeki Baraj Mahallesi'nde eski bir gecekondu da yaşamı güç şartlarda sürdüren Demir, şimdi 20 yaşında olan oğlu İbrahim'e, 7 yaşındayken sokakta oynadığı sırada motosiklet çarptığını söyledi. Oğlunun ayağının kırıldığını ve platin takıldığını belirten Demir, "Platin 5 yıl ayağında kaldı. Hiçbir sıkıntı yoktu. Platin çıkarıldıktan 5- 6 ay sonra oğlumun konuşması yavaşladı, hareketleri kısıtlandı. Bir süre sonra yataktan çıkamaz oldu. Şimdi ise sadece gözlerini oynatabiliyor" diye konuştu.

YARDIM ELİ BEKLİYORLAR
damı akan, mutfak tezgahı bulunmayan ve neredeyse hiç eşya olmayan gecekonduda yaşam mücadelesini sürdüren aile, kapılarını parkta yaşayan Suriyeli ailenin kadınlarına da açtı. Evin en büyük çocuğu engelli 24 yaşındaki Leyla Aslan, "Suriyeli ailenin kızlarını geceleri evimize alıyoruz. Onların sokakta kalmasına gönlümüz razı olmuyor" diye konuştu. Ev kiraları 350 liraya çıkan ve kiralarını ödeyemez hale gelen demir ailesinin tek isteği ise kendilerine uzanacak bir yardım eli ve çocuklarının iyileşmesi.
BİZE ULAŞIN