Kadınlar çiçek açtı

‘Kadınlar Çiçek Açıyor’ sloganı ile düzenlenen 1’inci Uluslararası Turizm Festivali başladı. Çiçekli giysiler giyip taç takan kadınlar, ‘Güvenli kent Antalya’ imajı verdi

Kadınlar çiçek açtı
Antalya'da 'Kadınlar Çiçek Açıyor' sloganıyla düzenlenen 1. Uluslararası Turizm Festivali başladı. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen galaya çok sayıda kadın desenli elbiseleri ve başlarına taktıkları çiçeklerle katıldı. Katılımcılar arasında yabancı uyrukluların da bulunması dikkati çekti. Kültür Merkezi önüne serilen çiçek desenli kırmızı halı üzerinde yürüyen kadınlar, renkli görüntüler oluşturdu.

ANTALYA'YI TANITIYORUZ
Proje Başkanı Hatice Bozkurt, söz konusu projeyi Antalya'nın tanıtımı için hazırladıklarını belirtti. Antalyalı kadınlar olarak şehirlerinin güzelliğine yeni güzellikler katmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Bozkurt, "Yaptığımız bu çalışmaların dünya basınında yer almasını ve Antalya'nın güvenli bir kent olduğunun bilinmesini istiyoruz. Çiçekli giysiler giyip, başımıza çiçekler takıyoruz. Bu sayede bütün dünyanın kentimizi bu güzel enerjisiyle merak etmesini arzuluyoruz. 'Burası nasıl bir şehir? Biz de gidelim' desinler istiyoruz" dedi.

KADIN MUTLUYSA
'Eğer kadınlar mutluysa o şehir de mutludur' düşüncesiyle yola çıktılarını anlatan Bozkurt, "Bir kadını en kolay mutlu eden şeyin çiçek olduğunu düşündük. Çiçeği başına taktığımız kadınların güleceğine ve ortaya çıkan pozitif enerjinin dünyaya yansıyacağına inanıyoruz" dedi. Bozkurt, festivali geleneksel hale getirmek istediklerini ve her yıl dünyaya 'Çiçek zamanı, gel katıl bize' mesajı vereceklerini vurguladı.
BİZE ULAŞIN