Zeytinköy’ün kaderini değiştiren muhtar

Antalya’da uyuşturucu merkezi olarak bilinen Zeytinköy kabuk değiştiriyor. İmar planının kesinleşmesi ile bölge zenginleşiyor

Zeytinköy’ün kaderini değiştiren muhtar
Antalya'nın uyuşturucu merkezi olarak bilinen (Zeytinköy) Yeşildere Mahallesi Muhtarı Kemal Genbeş, 2012 yılından bu yana verdiği mücadelenin karşılığını almaya başladı. Mahallesinde hem uyuşturucu ile hem de imar planı için mücadele veren Genbeş, mutlu sona az kaldığını söyledi. Yeşildere Mahallesi'nin plansız yarısı için hazırlanan imar planına 35 kişinin yaptığı itiraz belediye tarafından reddedildi. Bu gelişme ile müteahhitlerin sırada beklediği mahallede Temmuz ayında inşaatlara başlanabilecek. Böylelikle Yeşildere Mahallesi planlı diğer yarısı gibi lüks bina ve sitelerle donatılarak kötü ününden kurtulacak. Sosyal donatı alanlarına da kavuşacak mahallede okul, cami ve polis merkezinin de temeli yakında atılacak.

ÇALIŞTAYDA ANLATTIM
Yeşildere Mahallesi Muhtarı Kemal Genbeş, yıllardır verilen mücadelenin sonuna geldiğini söyledi. Genbeş, mahallenin kaderinin 2015 yılında Ankara'da düzenlenen Uyuşturucu Çalıştayı'nda belirlendiğini söyledi. Bu çalıştaya konuşmacı olarak katıldığını belirten Muhtar Genbeş, "Çalıştayda Başbakanımız ve tüm bakanlarımıza mahallemizdeki dede, oğul ve torunun aynı masada uyuşturucu sarıp sattığını, cezaların kesinlikle arttırılmasını gerektiğini anlattım" dedi.

ALTIN BOYNUZ OLACAK
Çalıştayın ardından devletin uyuşturucu ticareti cezalarını artırdığını vurgulayan Genbeş, cezaların artmasının ardından mahalledeki uyuşturucu ticaretinin bir anda azaldığını bildirdi. Bölgede denetimlerin de arttığını belirten Genbeş, "Polis, mahallemizde 24 saat aralıksız kontrol ve denetimlerini sürdürüyor. Sık sık düzenlenen operasyon ile zehir tacirlerinin önü kesildi. İmar sorunu da çözüldü. Mahallenin yarısında 5 yıldızlı konutlar tamamlandı. Parklar, spor salonları devreye girdi. Önümüzdeki ay Hacıbektaş Kültür Merkezi açılıyor. Burası kentin altın boynuzu olacak" diye konuştu.

HUZUR MAHALLESİ
Temmuz ayında Yeşildere Mahallesi'nin diğer yarısında inşaatların başlamasıyla birlikte okul, cami ve karakol inşaatının da başlayacağını belirten Genbeş, imar planlarında her üç binanın yerlerinin belirlendiğini açıkladı. Kemal Genbeş, "Mahallemizde cami olmadığı için müftülüğün muhtarlığımıza koyduğu cihazdan ezan okunuyor. Yapılacak olan okul, 2 mahallenin ihtiyacını karşılayacak büyüklükte olacak. Karakol devreye girince burası huzur mahallesi olacak" diyerek konuştu.
BİZE ULAŞIN