Mahalle yanıyordu

Mahalle yanıyordu

Antalya Kepez’de 2 katlı bir evde çıkan yangında 6 kişi son anda kurtarıldı. Yükselen alevlerden etraftaki apartmanların da zarar gördüğü yangında bir ev tamamen kül oldu

Antalya'nın Kepez ilçesi Fabrikalar Mahallesi 3049 sokakta çıkan yangın korkulu dakikaların yaşanmasına neden oldu. Bahçesi ve içi hurda dolu 2 katlı evden bir anda dumanlar yükselmeye başladı. Komşuların ihbarının ardından bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

6 KİŞİ ÖLÜMDEN KURTARILDI
Bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri 2 katlı evi saran alevlere müdahale etti. Bu sırada evin ikinci katında oturan kanser hastası Durmuş Ali Güzel (76), eşi Şerife Güzel (74) ve torunu Muhammet Güzel ile evin alt katında olan gelini ile 2 torunu olmak üzere toplam 6 kişi alevlerin arasından son anda kurtarıldı. Bu sırada evden yükselen alevler komşu binaları da sardı. Takviye ekipler alevlerin diğer binalara sıçramasını önledi. 2 saat süren söndürme çalışmalarının ardından mahalle sakinleri derin bir nefes aldı. İtfaiyenin zamanında müdahalesi ile yüzlerce ev yanmaktan son anda kurtarıldı. Durmuş Ali Güzel ile eşi Şerife Güzel'e ise olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti.

BİZE ULAŞIN