Babadağ uçuşa geçiyor

Babadağ uçuşa geçiyor

2018’de bitecek olan teleferiğin her yıl 500 bin tatilci ve yamaç paraşütçüsünü Babadağ’ın zirvesine taşıyacak

  • Akdeniz
  • Perşembe 05.05.2017
Fethiye'de 2018 sonunda tamamlanacak Babadağ Teleferik Projesi'yle her yıl 500 bin tatilcinin 1965 rakımlı Babadağ'ın zirvesine çıkması bekleniyor. Avrupa'nın bir numaralı yamaç paraşütü merkezi olarak gösterilen zirveden, Muğla'nın Fethiye, Seydikemer, Dalaman ve Ortaca ile Antalya'nın Kaş ilçeleri kuş bakışı izlenirken, Yunanistan'ın Rodos Adası da görülebiliyor. 30 milyon dolarlık projenin 2018 yılı sonunda tamamlanması hedeflendi.

6-7 DAKİKADA ZİRVEYE
Teleferiğin başlangıç istasyonu Ovacık Mahallesi'ndeki Yasdam Caddesi üzerine inşa edilecek. Kabinlere binenler, 6-7 dakikada Babadağ 1700 metre pistine ulaşacak. 1800 ve 1900 metre pistlerine ise telesiyej sistemiyle ulaşım sağlanacak.

KUŞ BAKIŞI SEYİR
Babadağ'ın zirvesi, Muğla'nın Fethiye, Seydikemer, Dalaman ve Ortaca ile Antalya'nın Kaş ilçeleri arasındaki en yüksek nokta olarak dikkat çekiyor. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan projeyle Babadağ'ın, Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olacağını söyledi. Projenin turizmin 12 aya yayılması hedefinin en somut adımlarından biri olduğunu anlatan Arıcan, her yıl 500 bin tatilcinin teleferikle Babadağ'ı ziyaret etmesini beklediklerini kaydetti.
BİZE ULAŞIN