Küçük Özge’ye büyük destek

Tek bacağı olmayan kızını yürütebilmek için aparat geliştiren baba Yıldırım’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek geldi

Küçük Özge’ye büyük destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tek bacağı olmayan kızına 150 lira masrafla kurduğu aparat sayesinde yürümeyi öğreten Antalyalı babaya destek oldu. Erdoğan, 6.5 aylık prematüre doğduktan sonra bacağı kesilen minik Özge'nin babası Ali İhsan Yıldırım'ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Erdoğan, aileye her türlü desteğin verileceğini söyledi.

SESİNİ DUYURABİLDİ
Alüminyum doğrama ustası Ali İhsan Yıldırım, 6,5 aylık prematüre doğduktan sonra bacağı kesilen 3 yaşındaki kızına yürümeyi, kendi yaptığı aparatla öğretti. Evin tavanına asılan aparatla günde 2 saat çalışan Özge, 3 yaşında yürümeyi öğrendi. Kızının doğumdan sonra kaldırıldığı özel hastanede yapılan yanlış iğne sonucu bacağını kaybettiğini iddia ederek hukuk mücadelesi başlatan Yıldırım'ın sesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kadar ulaştı.

TÜTÜNCÜ ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, baba ve minik kızın durumunun basında yer almasının ardından aileyi ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü aracılığıyla telefonla baba Ali İhsan Yıldırım'la görüştü. Erdoğan, geçmiş olsun dileğinde bulunup, gerekli her türlü yardımın yapılacağını söyledi. Öte yandan Antalya Valisi Münir Karaloğlu da küçük Özge'nin durumu ile yakından ilgilendi. Karaloğlu, Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür'e Özge'nin durumunun ayrıntılı olarak incelenmesi, evde bakım hizmeti kapsamına alınması ve fizik tedavisinin yapılması talimatı verdi.
BİZE ULAŞIN