Egzersizle sağlıklı kal

Egzersizle sağlıklı kal

Burdur’da ‘Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim Projesi’ kapsamında 65 yaş üstündeki kişilere önce egzersiz yaptırılıyor, sonra zeka oyunları oynatılıyor

  • Akdeniz
  • Salı 10.05.2017
Burdur Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Burdur Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün Koordinatörlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin (MAKÜ) işbirliğiyle hazırlanan, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından desteklenen 'Evimde Sağlıklı ve Güvendeyim Projesi' kapsamında yaşlılara bedensel ve zihinsel egzersiz yaptırılıyor.

30 GÜN DEVAM EDECEK
Projeyle her gün sabah servislerle evlerinden alınan 65 üstü yaklaşık 100 yaşlı, fitness ve vücut geliştirme antrenörü İbrahim Kubilay Türkay nezaretinde Bahçelievler Mahallesi'ndeki Gençlik Parkı'nda 30 dakika kültür fizik hareketleri yapıyor. Yaşlılar egzersiz programının ardından 30 dakika süreyle de alzheimer hastalığını önlemeye yönelik zeka oyunları oynuyor. Projenin 65 yaş üstü yaşlı kişilere fiziksel ve zihinsel aktivite içerikli olduğunu anlatan İbrahim Kubilay Türkay, proje süresinin ise 30 iş günü olduğunu kaydetti.
BİZE ULAŞIN