Hırsızlara karşı şeffaf asansör

Antalya’da çevre yollarındaki üst geçitlere engelliler ve yaşlılar için yapılan asansörlerde hırsızlık olaylarının yaşanması ile yeni yöntem gündeme geldi

Hırsızlara karşı şeffaf asansör
Antalya'da 3 yıl önce hizmete giren yaya üst geçidinin, engelli ve yaşlılar için yapılan asansörlerinin kapılarının çalınması, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü'nü harekete geçirdi. Bölgedeki üst geçit asansörlerini de söken müdürlük, yerlerine her tarafı camdan şeffaf asansör yapmak için ihale açtı.

DIŞARIDAN GÖRÜLECEK
Hırsızlık olayı, geçen ay Kepez ile Muratpaşa ilçelerini birbirine bağlayan Düdenbaşı Mahallesi'ndeki üst geçitte yaşanmıştı. Karayolları 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, halkın malı olan asansörlerin tahrip edilmesinin kendilerini üzdüğünü belirtti. Çobanoğlu, "İlk etapta Gazi Bulvarı ATSO önündeki ile hırsızlık olayının yaşandığı üstgeçidin asansörlerini şeffaf hale getireceğiz. Dışarıdan bakıldığı zaman her tarafı görülen camdan bir asansör olacak. Bunun için 14 Haziran'da ihale açacağız. Diğer asansörlerin de aynı şekilde olması için belediyelerle görüşeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN