Rektör’ün sır 4 günü

Eski Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin sorgusunda ilginç ayrıntılar otaya çıkmaya başladı. Rektör’ü ABD’ye FETÖ’nün Antalya İl İmamı Hasan Tarık Şen götürmüş

Rektör’ün sır 4 günü
FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında geçen hafta gözaltına alınan eski Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin sorgusunda ilginç ayrıntılar otaya çıkmaya başladı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçıkçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'nde sorgusu süren Kurtcephe'nin FETÖ'nün İl İmamı Hasan Tarık Şen ile 8 Aralık 2012 tarihinde ABD'ye gittiği belirlendi. İkilinin terörist başı Fetullah Gülen'le Pensilvanya'da görüştüğü ve 12 Aralık 2012 tarihinde ise birlikte Antalya'ya döndükleri ortaya çıktı.

4 GÜN ABD'DE KALMIŞLAR
TEM savcılığının ve emniyetin bilgi işlem uzmanlarının günler süren çalışmasının ardından İsrafil Kurtcephe'nin Hasan Tarık Şen ile birlikte ABD'ye gidiş ve dönüş tarihleri net olarak tespit edildi. Polis, şimdi de FETÖ'nün Antalya İl İmamı Hasan Tarık Şen ile birlikte İsrafil Kurtcephe'nin 4 gün boyunca ABD'de neler yaptığını, FETÖ ile hangi konuları görüştüğünü ayrıntılı olarak araştırıyor. Kurtcephe'nin sorgusu sürerken, konuyla ilgili olarak Akdeniz Üniversitesi'nden çok sayıda öğretim üyesi ve çalışanın ifadesine başvurulduğu bildirildi. Akdeniz Üniversitesi'nin eski rektörü Kurtcephe ile ilgili ilginç bir iddia polisi harekete geçirdi. Soruşturma devam ederken ortaya çıkan ayrıntıya göre, Türkiye'de hakkında 'FETÖ çatı davası', 'KPSS sorularının sızdırılması' ve 'Futbolda şikede kumpası' gibi davalardan hakkında tutuklama kararları bulunan eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan'ın, İsrafil Kurtcephe ile Belek'te bulunan bir otelde görüştükleri iddiası polis ve istihbarat servisleri tarafından incelemeye alındı. Adı belirlenen otelden kamera kayıtları istendi, görgü tanıklarının ifadelerine başvuruldu.

YAPILANMA MERCEK ALTINDA
İsrafil Kurtcephe zamanında AÜ'de kadro verilerek işe yerleştirilen akademik ve idari personel yapısı da mercek altına alındı. FETÖ'nün üniversiteyi ele geçirme operasyonu kapsamında üniversitedeki yapılanmayı ele geçirdiği, mevcut kadroyu da ilçelere sürerek pasifize ettiği ihbarları da polisin sorgulamada ele aldığı diğer bir konu oldu.
BİZE ULAŞIN