Başarının sırrı çalışmak

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde babasının kahvehanesinde garsonluk yapan Özge Topal, TEOG ikinci dönem sınavında tüm sorulara doğru cevap verip birinciler arasında yer aldı

Başarının sırrı çalışmak
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde okul çıkışında ve yaz tatilinde babasının kahvehanesinde garsonluk yapan Özge Topal, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak birinciler arasında yer almayı başardı.

TÜM SORALARA DOĞRU CEVAP
İlçeye bağlı Temel Mahallesi'nde yaşayan ve taşımalı eğitim kapsamında mahallesinden 5 kilometre uzaklıktaki Seki Ortaokuluna giden Özge Topal (14), Milli Eğitim Bakanlığınca TEOG sistemi kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem ortak sınavlarda tüm soruları doğru yanıtladı. Birinciler arasında yer alan Topal, ailesinin gururu oldu. Özge Topal, yaz aylarında ve okuldan arta kalan zamanlarda babasının kahvehanesinde çalıştığını söyledi.

HİÇ DERSHANEYE GİTMEDİM
Türkiye birincisi olduğu için mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden Topal, ilk sınavda da 120 sorunun 116'sına doğru cevap verdiğini belirtti. İlk üç sınıfı mahallesindeki okulda birleştirilmiş sınıfta okuduğunu anlatan Topal, "Okulumda tek sınıfta birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri bulunuyordu. Bazı derslerdeki öğretmen eksikliği nedeniyle Seki Mahallesi'ndeki okula geçmek zorunda kaldım. Hiç dershaneye gitmedim. Önce düşündüm ama kendim çabalayarak başarabileceğime inandım. Ailem de bunu destekledi" dedi. Özge Topal, okulunda düzenlenen kurslara katılarak başarıyı elde ettiğini ifade etti.

KAHVEHANEYE BAKIYOR
Fethiye Belediye Fen Lisesi'nde okumak istediğini dile getiren Topal, "Orası hem aileme yakın hem de iyi bir okul. Doktor olmak istiyorum. Yaz aylarında kahvehane çok kalabalık oluyor ve babam yardıma ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden boş vakitlerimde kahvehanede babama yardım ediyorum. Babamın yaptığı her işi yapıyorum. Babam düğün gibi bir yere ya da Fethiye'ye gittiği zaman kahvehaneye ben bakıyorum" diye konuştu.

BÜYÜK SÜRPRİZ OLDU
Özge Topal'ın babası Nevzat Topal da kızının başarısıyla gurur duyduğunu vurguladı Baba Topal, "Özge'nin başarısı büyük sürpriz oldu. Kızım her zaman derslerine çalışıyor ve öğleden sonraları bana yardım ediyor. Müşterilerimiz onun hizmetini çok beğeniyor. Birlikte hizmet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN