Batı Akdeniz’in sanayi devleri

İstanbul Ticeret ve Sanayi Odası’nın ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu 2016 Yılı Raporu’nda Antalya, Isparta ve Burdur’daki 5 büyük firma yer alıyor

Batı Akdeniz’in sanayi devleri
İstanbul Sanayi Odası (ISO) tarafından her yıl yayınlanan 'Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu 2016 Yılı Raporu' açıklandı. Listede Batı Akdeniz Bölgesi'nde Antalya'dan AGT, ADOPEN ve Yörükoğlu firmaları ile Isparta'dan GÖLTAŞ ve Burdur- Bucak'tan AS Çimento yer aldı. Çalışmaya göre genel sıralamada AGT 164'üncü sıraya yükselerek Batı Akdeniz'in en büyük firması oldu. Adopen 242'nci, AS Çimento 300'üncü, GÖLTAŞ 407'nci ve Yörükoğlu ise 454'üncü sırada bulunuyor.

YENİ OSB'LERLE SAYI ARTACAK
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, "Batı Akdeniz'den 5 firmanın listede yer alması memnuniyet vericidir. Önümüzdeki süreçte ATSO olarak uygulamaya koyduğumuz Korkuteli Mermer OSB ve Karma OSB projelerimizin de Antalya'mızın sanayi yatırımlarına ivme kazandıracağına inanıyoruz. Önümüzdeki yıllarda Antalya'dan daha çok firmanın 'en büyükler' listesinde yer almasını diliyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN