Üniversitede tazelendiler

Türkiye’de ilk olan ‘Tazelenme Üniversitesi’nde, erkekler kazak dersini başarı ile tamamlayarak bir üst sınıfa geçti. Kadın öğrenciler ise kapı tamiratı yapabiliyorlar

Üniversitede tazelendiler
Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan tarafından kurulan Türkiye'nin ilk 'Tazelenme Üniversitesi'nin birinci yılı 22 Haziran'da sona erecek. Yaşlıların ihtiyaçlarına göre hazırlanan ders programında felsefe, tarih, teknoloji, biyoloji, tıp, kimya, ziraat, eczacılık, sosyoloji, psikoloji gibi derslerin yanında erkekler yemek pişirme, kazak örme gibi pratik dersler alırken kadınlar ise tamir dersleri aldı.

ÖRNEK GÖSTERİLİYOR
Prof. Dr. İsmail Tufan, "Öğrencilerimize zorunlu iki eğitim verdik. Erkeklerin kendilerini besleyebilecekleri bir eğitime sahip olmaları için mutfakta yemek pişirme sanatını öğretiyoruz. Demans hastalığını önlemek için de kazak örme dersi verdik. Kazak örmenin demansı önlemede çok faydalı olduğu biliniyor. Kadınlarımız için de tamirat derslerimiz var" dedi. Tufan, 'tazelenme Üniversitesi'ne gelecek yıl 466 yeni kayıt olduğunu aktardı.
BİZE ULAŞIN