Hakan ÇATAL: Basketbolda süt döküldü

Eskilerin bir lafı var. 'Süt döküldü mü toplanmaz.' Şu an süt döküldü. Yapılacak bir şey yok. TBF'nin alacağı karara kaldık.
Ben şu ana kadar yapılan eleştirilerin dışında kalan başka bir göz ile yazmak istiyorum. Antalyaspor Basketbol Şubesi Yönetim Kurulu'nda yani takım kurulurken başka isimler vardı. Takım kurulduktan sonra bir yönetim oluştu. Hepsi genç, yetenekli, tertemiz insanlar.
AMA;
1- Sezonun yarısında Kadir Çıpa'nın takımdan ayrılmasının sebeplerini bilmelerine rağmen rakibe kaptırma riskine niye karşı çıkmadılar? Nitekim bu oyuncu Ormanspor'a gitti ve Antalya'daki maçı kaybetmemizde önemli rol oynadı.
2- Lig bitimine 3 maç kala takım içerisindeki huzursuzluklarını benim de gördüğüm ve duyduğum Okan Bostancı isimli oyuncunun kadro dışı kalmasına niye aracı olup 3 maç daha tahammül edilmedi? Burada yönetici arkadaşlar devreye girmeliydiler.
Bu iki olayı çok iyi irdelemeliydiler.
Bazen takım menfaatleri kişilerin çok çok önünde gelir. Bunların örneklerini çok gördük. Ayakkabı fırlatan, antrenöre el kol hareketleriyle küfür eden, formayı yere vuran oyuncular gibi.
Bu iki maddede saydığım iki oyuncu bizim 4 no ve 5 numara dediğimiz uzun oyuncularımızdı. Karesi ve Mersin maçları uzunların faul problemleri ve onların yerine alınan oyuncumuzdan hiç katkı alamamamız neticesinde kaybedildi.
Ben bütçeyi onu bunu yazmayacağım.
Bu Antalyaspor takımı ise takımın içerisinde yönetici veya teknik kadroda yönetimin atayacağı Antalyaspor'dan veya Antalya'dan kişiler olmalıydı. Mevcut yapıya ilaveten.
Yazımda eleştirdiğim ve takdir ettiğim yönetim kurulu üyesi arkadaşlardan ricam; siz Antalya basketboluna verdiğiniz katkıda yola devam ediniz. Biliyorum ki her şeyi iyi niyetle göğüslediniz ama bazen her isteğimiz olmayabilir. Yönetim kurulu olarak yolunuz açık ve beklentim Antalya basketboluna hizmetlerinizin devamıdır.
Antalyaspor Başkanı'na mesaj;
Bu işler hatırla gönülle olmaz. Takım yönetimine yeni gelecek arkadaşları seçerken camiaya kulak verirseniz, bence daha iyi olur ama yine de size kalmış.
Basketbolla kalın, hoşçakalın...
BİZE ULAŞIN