Antalya’da vefa iftarı

Büyükşehir Belediyesi, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile yetim çocuklar için iftar yemeği verdi. Vali Karaloğlu ve Başkan Türel, ‘vefa’ duygusunun önemine değindi

Antalya’da vefa iftarı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Cam Piramit bahçesinde, şehit aileleri, gaziler ve yetimler için iftar programı düzenledi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, iftara katılanları tek tek selamladı. AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç de iftarda hazır bulundu.

YETİMİNE SAHİP ÇIKAN ŞEHİR
Yetimlerin gözetilmesinin İslam inancının bir gereği olduğuna dikkati çeken Vali Karaloğlu, "Bir toplumda yetimleri kollayan kimse kalmamışsa o toplum sorunludur" dedi. 'Antalya Yetimlerine Sahip Çıkıyor' projesi hakkında bilgi veren Karaloğlu, proje kapsamında 300 ailenin bulunduğunu, bu ailelere sadece maddi değil, eğitim ve sağlık alanında da destek verdiklerini söyledi.

10 BİN SOSYAL KART
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de çocuklara seslenerek, "Sizler bize Allah'ın emanetlerisiniz. Hepimizin üzerinde hakkınız var. Size vefa borcumuz, size minnet borcumuz büyüktür" dedi. Türel, "Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız" ifadelerini de kullandı. Türel, bu yıl verilen Sosyal Kart sayısının 10 bine çıktığını belirterek, "2004 - 2009'da yatırımlar dönemini getirmiştik. Bu dönem sosyal projelerimiz ve vizyon projelerle ilerliyoruz. Bunlar Antalya'nın çocuklarının projeleridir"dedi.

UĞUR IŞILAK'TAN HALK EZGİLERİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Geleneksel Ramazan Etkinlikleri'nde önceki akşamın konuğu ise sevilen sanatçı Uğur Işılak oldu. Seslendirdiği şarkılar ve şiirlerle sevenleriyle buluşan Işılak, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Uğur Işılak'ın geçmişten günümüze seslendirdiği unutulmaz şarkılara Antalyalılar da hep bir ağızdan eşlik etti.
BİZE ULAŞIN