Hal projesi iptal

Büyükşehir’in Serik’te planladığı toptancı hal projesi, esnafın mevcut yerlerinde kalmak istemesi nedeniyle iptal edildi. Bölgede toplu konut ve tenis sahası yapılması gündemde

Hal projesi iptal
Antalya Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı devam oturumunda, Serik'te yap;ılması planlanan toptancı halde projesi iptal edildi. Antalya Toptancı Hali'ndeki komisyoncu dükkanları ve ardiyelerinin yarısının satışı için izin çıktı. Büyükşehir Belediyesi'nin Yukarıkocayatak'ta planladığı yeni toptancı hal projesinin, hal esnafının mevcut yerde kalma talebi nedeniyle iptal edildiğini duyuran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm çalışanları için planlanan 2 bin 200 konutluk toplu konut projesinin bu bölgede genişletileceğini söyledi. Türel, bölgede spor turizmi amacıyla tenis kortlarının da yapılacağını belirtti.

BORÇLANMA ANLAŞMASI
Mecliste AK Parti ve CHP grupları 'borçlanma' konusunda da etik anlaşması yaptı. Büyükşehir Belediyesi'nin yarım kalan projelerin tamamlanarak hizmete açılması adına 50 milyon lira borçlanma yetkisi alınması meclis gündemine geldi. Madde, CHP'nin ret oyuna karşına, AK Parti ve MHP'lilerin oylarıyla oy çokluğuyla kabul edildi. CHP'li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilçe meclislerinde borçlanmalara AK Partili üyelerin destek vermemesi nedeniyle böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Türel de bu konuda partiler arasında mutabakata varılması gerektiğini belirterek, "Zaten halka hizmet için borçlanıyoruz" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nin Kosova'da 100 yetim çocuğun tohplu sünnetine yetki verildi.

ALANYA'DA YATIRIM TURU
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel önceki gün de Alanya'da yapımı devam eden toptancı hal, katlı kavşak, kadınlar plajı ve asfalt yatırımlarını inceledi. Türel, 100 milyon lira yatırım bedelli, i toptancı hal projenin son durumuyla ilgili yüklenici firmadan bilgi aldı. Alanya trafiğine büyük rahatlama getirecek Telekom ve Ticaret Lisesi katlı kavşak projelerini denetleyen Türel, "Kavşağı 150 günde hizmete sunuyoruz. Çevre yolu inşaatı da hızlı bir şekilde devam ediyor. Çok ciddi köprü imalatları var. 2018 senesinin içerisinde bitirmek gibi bir hedefimiz var. O da bittiğinde Alanya'nın trafiğinde çok ciddi bir rahatlama olur" dedi.
BİZE ULAŞIN