Bayramın yıldızı yine Antalya

Ramazan Bayramı tatilini sahillerde geçirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği destinasyonların başında bu yıl da Antalya geliyor. Kemer, Kaş, Side ve Alanya yine yerli turistlerin gözdesi olacak

Bayramın yıldızı yine Antalya
Ramazan Bayramı bu yıl 25 Haziran Pazar günü başlayıp 27 Haziran'da sona erecek. Ramazan Bayramı'nın okulların da kapandığı döneme denk gelmesi nedeniyle yaklaşık 300 bin kişi bayram tatilini sahil kentlerindeki otel ve pansiyonlarda geçirecek. Bayram tatili döneminin turistik merkezlerde yabancı turist talebinin de en yüksek olduğu döneme denk gelmesi nedeniyle sektör temsilcileri, deniz-güneş-kum tatili planı yapanların elini çabuk tutması önerisinde bulundu.

300 BİN TURİST HEDEFİ
ETS Tur Genel Müdür Yardımcısı Suat Özbek, bu Ramazan Bayramı'nda en çok tercih edilen turizm merkezlerinin başında Antalya'nın geldiğini söyledi. Antalya'da Kemer, Side ve Alanya'nın çok yüksek talep gördüğünü belirten Özbek, "Tur operatörleri ve seyahat acentaları aracılığıyla yaklaşık 150-200 bin civarında tatilci söz konusu. Bir o kadar da kendi programını yapan olsa, bayram döneminde memleketine gidecekler haricinde 300 bin civarında kişi seyahat edecek" dedi.

EĞLENCE SANATÇILARLA TAVAN YAPACAK
Antalya ve turistik ilçelerinde bulunan eğlence kulüpleri de, müşterilerine konserlerle hazırlanıyor. Özellikle genç turistler için hazırlık yapan eğlence mekanları Koray Avcı, Necati ve Saykolar, İrem Derici ve Can Gox gibi isimleri konuk edecek. Rus turistler için Inna da bu bayramda Antalya'da sahne alacak.

SON DAKİKA BEKLENTİSİ
Fethiye'nin Çalış mevkisindeki otelcilerin bayram tatili umutları son dakika rezervasyonlarında. Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (Çalış-Der) Başkanı Mete Ay, "Yerli turistler geçen bayram son dakika rezervasyonlarına akın etmişti. Umut ediyorum ki bu bayramda da son dakika rezervasyonları olur, çünkü ihtiyacımız var" diye konuştu
BİZE ULAŞIN