Havuzda skandal

Yavuz Çakır bir spor kulübü kurdu. CHP’li Muratpaşa Belediyesi’nde Spor İşleri Müdürü olan eşi İclal Çakır’a bağlı olimpik havuzda, ücretli yüzme dersleri vermesi tepki çekti

Havuzda skandal
Antalya'da CHP'li Muratpaşa Belediyesi tarafından açıldığı günden beri sorun yaratan Süleyman Erol Yüzme Havuzu, bu kez farklı bir tartışma ile gündeme geldi. Belediyenin Spor İşleri Müdürü İclal Çakır'ın, eşinin kurduğu spor kulübüne havuzda ücretli kurs düzenletmesi ortalığı karıştırdı.

AYLIK ÜCRET 200 TL
Spor İşleri Müdürü İclal Çakır'ın Kepez İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu'nda beden eğitimi öğretmeni olan eşi Yavuz Çakır'ın başkanlığını yaptığı Antalya Faroz Yüzme ve Spor Kulübü, Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nda ücretli kurslar düzenlemeye başladı. 12 Haziran'da başlayan ve pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-14.00 saatleri arasında olmak üzere haftada üç gün olarak düzenlenen kursların aylık ücreti ise 160 ile 200 TL arasında değişiyor. CHP'li Muratpaşa Belediyesi'nin yüzlerce öğrenciye ücretsiz kurs düzenlediği havuzun yöneticisinin eşine böylesine bir ücretli kıyak kurs yaptırması tepki topladı.

GEÇEN YIL DA VERDİ
2014 yılında kurulan Antalya Faroz Yüzme ve Spor Kulübü'nün geçen yıl da aynı havuzda ders verdiği ortaya çıkarken, kulüp başkanına havuz müdürünün eşi olması nedeniyle öncelik tanınması bardağı taşırdı. Aynı havuzun farklı spor kulüplerine de ücretli tahsis edildiği ancak antrenman saatlerinde bile eş kayı yapıldığı ifade ediliyor. 2013 Nisan ayında yapımına başlanan ancak açıldıktan sonra iki kez su sızdırdığı gerekçesiyle kapatılarak bakıma alınan yüzme havuzunda problemlerin bitmemesi dikkat çekiyor.

EŞİTSİZLİK YAPILIYOR
Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürü Çakır'ın eşinin kulübüne ayrıcalık yaptığı ileri sürülürken, yapılanın etik olmadığı ileri sürüldü. Antalya'da özellikle havuz bulmakta zorlanan spor kulüpleri başta olmak üzere spor ve siyaset camiası bu akrabalık ilişkisine sert tepki gösteriyor. Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nda yaz okulu düzenlemek isteyen bazı okul, kreş ve spor kulüplerine ise, "Programlarımız dolu" cevabı verilerek geri çevrildikleri de iddialar arasında yer alıyor.
BİZE ULAŞIN