İlk mezuniyet heyecanı yaşandı

Uluslararası Antalya Üniversitesi ilk mezunlarını verdi. 80 farklı ülkeden öğrencisi olan UAÜ’den 252 öğrenci okuluna veda etti

İlk mezuniyet heyecanı yaşandı
Uluslararası Antalya Üniversitesi ilk mezunlarını verdi. Törene Vali Münir Karaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Fettah Tamince, mezun olan 217 lisans ile 35 yüksek lisans öğrencisi ve aileleri katıldı.

MİLLİ VE YERLİ DEĞİLLERDİ
Üniversitenin yeni olmasına rağmen marka değerinin oluştuğunu söyleyen Vali Karaloğlu, "15 Temmuz'da bu topluma kurşun yağdıranlar bu ülkenin en iyi eğitim almış kişileriydi. Ama milli ve yerli değillerdi. Biz şahsiyetli değerlerine sahip çıkan gençlik yetiştirmek istiyoruz" dedi.

80 FARKLI ÜLKEDEN ÖĞRENCİ
Rektör Prof. Dr İsmail Yüksek de 80 ülkeden öğrencilerinin olduğunu söyledi. Yatırımların en iyisinin insana yapılan yatırım olduğunu dile getiren Prof. Dr. Yüksek, öğrencilerine, "Ülkemizin sizin birikimlerinize ihtiyacı var" diye konuştu. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Fettah Tamince de "Burası çok uluslu ve kültürlü bir üniversite olsun istedik. İstediğimiz dünyalı olmaktı, bunu başardık" diye konuştu. Üniversiteyi birincilikle tamamlayan Durmuş Alp Emre Acar ise yaş kütüğüne dönem plaket çakan ilk öğrenci oldu.
BİZE ULAŞIN