Asımın nesli geliyor

Milli Eğitim’in ‘Gönüllü Torun’ projesi, yaşlıların yüzünü güldürdü. Bu yıl 2 bin 152 öğrenci yaşlılarla bir araya gelip gönüllü torun oldu

Asımın nesli geliyor
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu yıl 5'incisini düzenlediği 'Gönüllü Torun' projesi ile yaşlıların gönüllü fethedildi. Antalya genelinde ilköğretim okulları arasında gerçekleştirilen projede bu yıl 2 bin 253 öğrenci yaşlılarla bir araya gelerek gönüllü torun oldu. 5 yıldır devam eden proje kapsamında bugüne kadar Antalya'da 10 bini aşkın öğrenci gönüllü torun olup büyüklerini sevindirdi.

HUZUREVİ VE KİMSESİZLER
Kuşaklar arası kopukluklara ve kültür çatışmalarına dikkat çekilen proje kapsamında gönüllü öğretmenler eşliğinde öğrenciler huzurevlerine ve çevrelerinde tespit ettikleri kimsesiz yaşlıları ziyaret etti. Huzurevi olmayan kırsal bölgelerde belde ve köylerdeki kimsesiz yaşlılar tespit edilerek, öğretmenler eşliğinde gidilip sohbetler yapıldı.

DEDE VE NİNE SEÇTİLER
Ziyaretler sadece bir defa ile sınırlı kalmayan projede kapsamında her öğrenci, kendisine gönüllü torunluk yapacağı dede yada ninesini seçti. Öğrenciler seçtikleri dede ve ninelerini her hafta ziyaret etti, karşılanabilecek ihtiyaçların giderilmesi için de aracı oldu. Öğrencilerin yaptığı çalışmalar ve ziyaretlerdeki performansları dikkate alınarak her okulda 'Ayın Gönüllü Torunu' seçildi.

İKİNCİ BAHAR
Kuşaklar buluşması ile öğrencilerin yaşlılar konusundaki duyarlılıkları artarken, hayatlarının ikinci baharında torun sevgisini yeniden yaşayan yaşlılar büyük mutluluk yaşadı. Proje ile kendilerini toplumdan soyutlayan kimsesiz yaşlıların tekrar hayata tutunmalarına yardımcı olmak ve gençlerden başlayarak çevrenin bu konudaki duyarlılığını artırmak hedefleniyor.
BİZE ULAŞIN