Maicon imzaladı

Sürati sayesinde ‘Bolt’ lakabı takılan Maicon Marquez, artık Antalyaspor için ter dökecek. Brezilyalı, dün attığı imzayla kendisini 3 yıl Antalyaspor’a bağladı

Maicon imzaladı
Antalyaspor, Brezilyalı sol kanat oyuncusu 27 yaşındaki Maicon Marques ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Kırmızı beyazlılar Atilla Konuk Tesisleri'nde düzenlenen törenle, kendisine hızlı futbolu nedeniyle dünyaca ünlü rekortmen Usain Bolt'tan esinlenilerek 'Macion Bolt' lakabı takılan Maicon Marques ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

MUTLAKA FAYDALI OLACAK
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Maicon'un önemli bir oyuncu olduğunu vurgulayarak "Önemini performansıyla daha da gösterecektir. Bizim için önemli bir transfer. Attığı goller ve katkısıyla kendisini gösterecektir. Maicon, Antalyaspor'a geldiği için mutluyuz" dedi. Maicon ise 7 yıl Rusya'da oynadıktan sonra artık Antalyaspor için mücadele edeceğini belirterek, "Takımın hedeflerinde yer alacağım için çok mutluyum. Bu projede bana inanan va güvenenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

7 NUMARA ZEKİ'NİN
Gazetecilerin Menez, Maicon ve Zeki Yıldırım'ın 7 numaralı forma giydiğini ve gelecek sezon bu formayı hangi futbolcunun giyeceği sorusu üzerine ise Başkan Ali Şafak Öztürk, "Dünyadaki bütün Antalya çocuklarını almaya çalışıyoruz. 7 numara Antalya'nın simgesi oldu. Zeki'nin de numarası. Futbolcularımız anlayışla karşılayacaktır. Antalyalı birinin taşıması doğru olacaktır" dedi.

ANTALYA'YA YABANCI DEĞİL
Lokomotiv Moskova ile Antalya'ya kampa geldiğini ve kenti tanıdığını anlatan Maicon, takımdaki Charles ile Moskova'da forma giydiğini, Brezilyalı oyuncuları da tanıdığını ifade etti. Eto'o'nun dünya yıldızı olduğunu vurgulayan Maicon, Antalyaspor ailesinin bir parçası olmaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi.

DROLE İLE 1 YIL DAHA
Antalyaspor'un, geçtiğimiz sezon devre arasında renklerine kiralık olarak bağladığı Jean Armel Drole'ün 1 yıl daha takımda kalacağı öğrenildi. Geçen yıl satın alma opsiyonu ile kiralanan ve sezon içinde fazla forma şansı bulamasa da son lig maçında 2 gol atarak dikkatleri üzerine çeken 19 yaşındaki futbolcu için Perugia ile anlaşıldığı ve 1 yıl daha Antalyaspor'da kalacağı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN