Başkan sahip çıktı

Gazipaşa’da kaldıkları naylon barakadan kurtulup konteynır evine kavuşan Maden ailesi, “Reis kardeşimden Allah razı olsun” dedi

Başkan sahip çıktı
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinin Muzkent Mahallesi'nde eşi Saniye Maden ile naylon barakada yaşamını sürdüren Mehmet Maden, sıcak bir yuvaya kavuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla konteynır ev yardımı yapılan 63 yaşındaki Mehmet amca, "Reis kardeşim halimize acıyıp talimat vermiş. Şimdi sıcak yuvamızda çok mutluyuz. Başkanımız bize sahip çıktı. Ev gönderip eşya yardımı yaparak bizi sefaletten kurtardı. Allah ondan ve emeği geçenlerden razı olsun" dedi.

TÜREL: ÇAYINIZI İÇMEYE GELDİM
Maden ailesinin ilk konuğu ise Başkan Menderes Türel oldu. Aileyi unutmayan ve durumlarını merak eden Türel, Maden ailesine sürpriz ziyaret yaptı. Başkan Türel, 'Çayınızı içmeye geldim' diyerek anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Türel'i karşılarında görünce çok şaşıran aile, duygulandı. Mehmet Maden ve eşi Saniye hanım ile bir süre sohbet edip çaylarını içen Türel, Maden ailesinin içme suyu probleminin çözülmesi için de talimat verdi.

ONLAR HER ŞEYE DEĞER
Mübarek Ramazan ayında birlik beraberlik ve yardımlaşmanın önemine değinen Türel, Maden ailesinin mutluluğunu görmenin her şeye bedel olduğunu söyledi. Ziyarette Türel'e AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin, ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay ve belediye bürokratları da eşlik etti.

HEP DUA EDİYORUM
Zor şartlar altında yaşamaktan kurtulan Mehmet Maden, "Oğlum için kredi almıştım. Borcunu ödeyemeyince sıkıntıya girdik. Yaklaşık 4 yıldır eşimle birlikte burada kendi yaptığım naylonla kaplı kulübede yaşıyordum. Muhtarımızdan bir elektrik talebinde bulundum. Ardından Kaymakamlığa haber verdik. Buraya gelerek yaşadığım kulübeyi gördüler, fotoğraflarını çektiler. Daha sonra bu fotoğraflar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'e kadar gitmiş. Sonrasında Başkanımız bize sahip çıktı ve bize bu evi gönderdi. Eşya yardımları da yapıldı. Sayesinde sefaletten kurtulduk. Allah ondan razı olsun. Ne kadar dua etsek az" dedi.
BİZE ULAŞIN