Tamince’den Antalya’ya turizmde yatırım çağrısı

Tamince’den Antalya’ya turizmde yatırım çağrısı
Salı Sanayici ve İşadamları Grubu'nun (Salı Grubu) haftalık programına konuk olan işadamı Fettah Tamince, turizm sektörünün ortak bir sinerjide buluşması gerektiğini savundu. Türkiye'nin ve özellikle Antalya'nın çok büyük zenginliklere sahip olduğunu belirten Tamince, "Böyle bir altyapıya sahip şehir çok az" diye konuştu.

ANTALYA'YA İNANDIM
Tüm bu yatırımlara rağmen turizm camiasında bütünlük sağlanamadığına işaret eden Tamince, "Ben bu şehrin potansiyeline inandım ve yapmam gerekenden çok daha fazla yatırım yaptım. Devlet desteğiyle Antalya için 5 milyar dolar harcansa, müthiş bir cazibe merkezi haline getirilebilir. 5 milyar, 20 milyar dolar getiri sağlar" dedi.

DÜNYAYA YAYILACAK
Fettah Tamince, Fransa merkezli AccorHotels ile yaptıkları ortak girişime de değindi. Tamince, "Resort otelciliğinde işbirliği yapmak üzere, Rixos marka çatısı altında yüzde 50'şer ortaklık yapısıyla ortak girişim şirketi kurduk. Dünyanın çeşitli yerlerinde resort otellerin geliştirilmesi konusunda işbirliği yapıyoruz. Hedefimiz 2025 yılına kadar dünyada 300 Rixos açmak" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN