Antalya’yı turiste sor

Tatil değerlendirme sitesi Tripadvisor Antalya’nın ‘en’lerini belirledi. ‘Yapılacak en iyi şeyler’ başlığında ilk sırada 3 bin kullanıcının oyuyla Kaleiçi ziyareti var

Antalya’yı turiste sor
Dünyanın en büyük seyahat portallarından biri olan Tripadvisor, kullanıcı yorumlarına göre Antalya'nın 'en'lerini belirledi. 'Yapılacak en iyi şeyler' başlığında ilk sırada 3 bin kullanıcının verdiği puanlarla Kaleiçi yer aldı. 3 bin kullanıcın yüzde 66'sı Kaleiçi'ni mükemmel olarak nitelendirdi ve ortalama 4.5 puan aldı.

BÜYÜLÜ BİR LABİRENT
Yerli ve yabancı kullanıcıların yaptıkları yorumlarda, 'Kaleiçi'ni gezmeden Antalya'ya geldim demeyin', 'Büyülü bir labirent', 'Türkiye'nin gizli mücevheri', 'Şaşırtıcı ve romantik bir yürüyüş parkuru' gibi yorumlar dikkat çekti. İkinci sırada ise Antalya Müzesi yer aldı. Bin 500 kullanıcıdan 4.5 ortalama puan alan Antalya Müzesi'yle ilgili yorumlarda, Antalya Müzesi'nin heykel cenneti olduğu vurgusu yapıldı.

ETKİNLİK ZİRVESİNDE PAZAR
Antalya Müzesi'ni Termessos Antik Kenti, Düden Şelalesi ve Perge Antik Kenti takip etti. "İlgi Çekici Noktalar" başlığında ise ilk sırada Antalya pazarları yer aldı. Pazarlarla ilgili yorumlarda ise, "Gerçek bir Türkiye deneyimi", "Saklı bir hazine", "Tam bir arı kovanı" vurguları yapıldı. Ayrıca İngilizce yapılan yorumlarda, "Turistik pazarları değil, halk pazarlarını tercih edin" tavsiyelerinin yoğunluğu da dikkat çekti. Restoranlarda ise ilk sırada bir Antalya efsanesi olan 7 Mehmet var. Onu, Kaleiçi'nde son yıllarda büyük bir başarı kazanan Seraser takip ediyor.
BİZE ULAŞIN