Maldivler’i aratmıyor

Maldivler’i aratmıyor

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki beyaz kumsalı ve berrak suyuyla ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak anılan Salda Gölü’ne turistler büyük ilgi göstermeye başladı

  • Akdeniz
  • Çarşamba 06.07.2017
Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan, beyaz kumsalı ve berrak suyuyla 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak anılan Salda Gölü, turistlerin ilgi odağı haline geldi. Ziyaretçilerine turkuaz tonlardaki suyuyla görsel bir şölen sunan göl, mavi ve yeşilin iç içe olduğu doğal güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından gölün kenarındaki 12 hektarlık mesire alanı 2011'de tabiat parkına çevrildi.

DÜNYADA BENZERİ YOK
Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Salda Gölü'nün turizm merkezi olma yolunda ilerlediğini belirtti. Salda Gölü'nün dünya'nın en derin, en berrak, en sağlıklı ve yüzmeye müsait olan göllerinden biri olduğunu belirten Yılmaz, "Toprak yapısından dolayı oluşan beyazlıklar Mars'a benziyor ve başka benzeri yok. Ulaşım ve alt yapıyla ilgili sorunlar çözüldükçe artış olacaktır. Özellikle sıcaktan bunalan insanların tabiatla iç içe olabileceği ender yerlerden biri" diye konuştu.

ADETA DOĞAL STÜDYO
Fotoğrafçı Emre Cebişli de gölün eşsiz güzelliklerinin fotoğrafını çekmek için geldiğini kaydetti. Gölün havasının, suyunun ve manzarasının güzeliğini dile getiren Cebişli, "Türkiye'nin Maldivler'i gibi gerçekten. Fotoğraflar çok güzel çıkacak. Renkler harika gözüküyor" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN