Şırnak’a sevgi eli

Şırnak ile kardeş şehir olan kuran Antalya terör yaralarını sardı. Bölgeye 11.8 milyonluk araç ve malzeme gönderildi

Şırnak’a sevgi eli
Antalya Büyükşehir Belediyesi, hükümetin yürüttüğü Gönül Köprüsü Projesi kapsamında kardeş şehir ilişkisi kurulan Şırnak'ta yatırımları yerinde incelemek üzere bir inceleme gezisi düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığındaki 180 kişilik heyette, daire başkanları ve basın mensupları da yer aldı.

DUYGULU KONUŞMA
Şırnak ziyareti, Kumçatı ilçesinde Belediye Başkanlığı ziyaretiyle başladı. Burada heyeti ellerinde Türk bayraklarıyla köylü çocuklar karşıladı. 2 şehit babası ve şehit oğlu olduğunu anlatan Batuhan aşiretinin lideri Abdullah Demir, "Memleketimiz bir bağdı, 30 yılda dağ oldu. Devletimiz ve Menderes Türel'in destekleriyle yeniden bağa dönüşecek" dedi.

PROGRAM ÖNCESİ ŞEHİT
Menderes Türel, Şırnaklılarla, Şehr-i Nur'da gerçekleşen öğle yemeğinde bir araya geldi. Şırnak'a toplamda 11 milyon 787 bin 750 TL'lik araç ve malzeme gönderildiğini açıklayan Türel, "Burada yapacağımız hizmetlerle Şırnaklı kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Geçmişe dönük hizmet açığını kapatmak da gerçekten büyük önem arz ediyor. Bunun için çalışıyoruz" diye konuştu.

ANNELERDEN PLAKET
Toplantının sonunda Şırnak'ta yapılan yatırımlar nedeniyle, Şırnak halkı adına, şehit anneleri, Başkan Menderes Türel'e bir plaket takdim etti. Valilik ve Şırnak Belediyesi ile AK Parti Şırnak İl Başkanlığı ziyaretlerinin ardından ise esnaf ziyareti gerçekleşti. Ardından Başkan Türel ve beraberindekiler Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Şırnak'taki yatırımlarını yerinde inceledi.

HİZMET ARTTIKÇA GERİ DÖNDÜLER
İçme Suyu Daire Başkanı İsmail Demirel'in de aralarında olduğu 20 personel Şırnak'ta görev yapıyor. Şırnak'ta koordinatörlük yapan Eski Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Hüseyin Sülü, Şırnak'ın hayalet kente dönüştüğü 9 aylık süreçten sonra kente geldiklerini belirterek, "Kentin yüzde 55-60'ı yok olmuştu. Çöpler toplanmamış, su akmıyor, yollar tahrip olmuş" dedi. Taciz atışına ve patlamalara şahit olduklarını anlatan Sülü, "Makine parkı oluşturduk. 25 yıllık mühendisim ilk kez zırhlı iş makinesi gördüm. Yolu olmayan yer kalmadı. Hizmet arttıkça buradan göç eden nüfus döndü. Yapacağımız yatırımlarla Şırnak'ın 50 yıllık su sorunu olmayacak" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN