Unutmadık

Unutmadık

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, Antalya, Isparta ve Burdurlular bir kez daha kenetlendi. Batı Akdenizliler 7’den 70’e dünden itibaren meydanlara akın etti

  • Akdeniz
  • Cumartesi 16.07.2017
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Antalya, Isparta ve Burdurlular anma programı etkinliklerinde bir yıl önceki gibi yine kenetlendi. Batı Akdenizliler önceki gün akşamdan itibaren 15 Temmuz destanının yıl dönümünü kutlarken 250 şehidini andı. Türk bayrakları ile hain girişime karşı bir kez daha dik duruş için 7'den 70'e nöbet öncesi 'Milli Birlik Yürüyüşü' düzenlendi ve binlerce vatansever darbe girişimine lanet yağdırdı.

EVLERDE IŞIKLAR SÖNMEDİ
Saatlerin 00.13'ü gösterdiğinde camilerden aynı anda okunan selalar ile birlikte evlerin ışıkları yakılarak anma programına destek verildi. Meydanlarda okunan Kur'an ve dualar sırasında nöbete katılanlar gözyaşlarına hakim olamadı. Sabah namazına kadar devam eden anma programı ve nöbetlere şehit aileleri, gaziler ve yakınları da katılırken vatandaşlar bir kez daha onlarla gurur duyduklarını belirtip taziyelerini sundu.

ANMA YÜRÜYÜŞLERLE BAŞLADI
Dün Antalya Lara Plajı'nda Demokrasi ve Şehitler Kum Heykel Anıtı, Kepez Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Demokrasi Anıtı, 15 Temmuz Şehitleri Caddesi ve Şehit Ömer Halisdemir Caddesi'nin açılışı gerçekleştirildi. Önceki akşam ise Serik'te yürüyüş yapıldı. Üç ilde şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen yemeklerde gözyaşları yine sel olup aktı.

HATIRALARI ORMANDA YEŞERECEK
Antalya'da, 15 Temmuz şehitleri için hatıra ormanı oluşturuldu. Batı Çevre Yolu kenarında oluşturulan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı öncesi tören düzenlendi. Törene, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz , Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç ile hukuk fakültesi öğrencisi Yasin Naci Ağarolu'nun yakınlarının da katıldığı törende ilk fidan şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir adına dikildi. Dört bölümden oluşan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'ndaki her bir bölüme Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Millet adı verildi. 250 şehit için birer fidan dikilip cansuyu verildi. Tönrene katılanlar fidanlara ilk cansuyunu verdi.

EMANET BAYRAK YOLA ÇIKTI
AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları 'Bu Bayrak Bize Emanet' sloganıyla genel merkez gençlik kollarının başlattığı etkinlik için bayrak teslim töreni gerçekleştirdi. Törene katılan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş 81 ilden 250 gencin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teslim edeceği Türk bayrağını Antalya'yı temsil edecek gençlere emanet etti.

DUALARLA UĞURLANDI
İl Başkanı Sümer "15 Temmuz gecesi gençlerimizin bu direnişteki yerini asla unutmuyoruz" dedi. Milletvekili Enç ise bayrağımızın gençlere emanet edilerek Cumhurbaşkanı'na teslim edilecek olmasını anlamlı bulduğunu söyledi. Gençlik kolları başkanı Ömer Akbaş'ta, "81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımızı emanet ediyoruz. Bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi hep birlikte dualarla uğurluyoruz" diye konuştu.

SERİKLİLER DEMOKRASİ İÇİN SOKAĞA AKTI
Antalya'daki anma programları önceki akşam Serik ilçesinden başladı. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş yapıldı. Binlerce Seriklinin katıldığı yürüyüş Atatürk Caddesi Gedik Kavşağı'ndan başlayıp Çınaraltı Meydanı'na kadar devam etti. Yürüyüşe Kaymakam Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Serik Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Serik İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Ece, Serik İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, STK temsilcileri ve 5 bini aşkın vatandaş katıldı. Çınaraltı Meydanı'nda yapılan saygı duruşu, İstiklal Marşı ve dua okunmasının ardından tören sona erdi.

KIZILAY'A KAN VERDİK
Antalya'da 15 Temmuz şehitleri anısına 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Muratpaşa ilçesi tarihi Saat Kulesi yanında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve vatandaşlar katıldı.

HAİN DARBE GİRİŞİMİ FİNİKE'DE SERGİLENDİ
Finike'de 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı. Sergisinin açılışına AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Aladağ, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaş katıldı.
BİZE ULAŞIN