Suriyeli işçiler eğitilecek

Suriyeli işçiler eğitilecek

BAGEV, Suriyeli tarım işçilerinin eğitilmesini amaçlayan proje başlattı. Eğitimler için Isparta tam destek verdi. Eğitilen işçilere para da ödenecek

  • Akdeniz
  • Çarşamba 20.07.2017
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın desteğiyle Suriyeli tarım işçilerinin eğitilmesini öngören proje başlattı. BAGEV Başkanı Ali Çandır ile FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık, proje çerçevesinde Isparta'da ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak Isparta Valisi Şehmus Günaydın'ı ziyaret eden heyet, Günaydın'dan destek istedi.

ÜCRET DE VERİLECEK
FAO Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Ayşegül Selışık ise, ilk etapta 150 Suriyeli tarım işçisinin projede yer almasının öngörüldüğünü belirterek, istihdamı kolaylaştıracak projede eğitim alacak Suriyelilere günlük 35 TL de ücret verileceğini söyledi.

ISPARTA'DAN DESTEK
Vali Şehmus Günaydın'dan destek sözü alan heyet Isparta Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul ve Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ile de görüşüp destek istedi. BAGEV Başkanı Ali Çandır, ziyaretlerde Zeytinpark ürünlerinin yer aldığı paket hediye etti.
BİZE ULAŞIN