AK Parti’de delege seçimi

AK Parti’de delege seçimi

AK Parti’deki yenilenme sürecinin ilk adımı ilçelerden başladı. Kumluca ve Kortuteli ilçelerinde binlerce parti üyesi dün sandık başına gitti. İki ilçede de 425 yeni delgenin ismi sandıktan çıkacak

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkanlığa seçilmesi ile birlikte başlayan yenilenme süreci delege seçimleri ile start aldı. Dün Antalya'da Korkuteli ve Kumluca'da delege seçimleri gerçekleştirildi.

425 İSİM İÇİN SANDIĞA GİDİLDİ
AK Parti Kumluca ilçe başkanlığı binasında yapılan delege seçiminde bin 232 delege oy kullandı. İlçe Başkanı Arif Yavuzer, "41 delegeyle en çok delege çıkaran mahallemiz Mavikent, 1 delege çıkaran Yenikışla ise en az delege çıkaran mahallemiz oldu. 400 delegemizin üzerine tüzük gereği ilçe kongresinde seçimle iş başına gelen 24 kişilik yönetim kurulu üyeleri de ekleniyor" dedi. Seçime AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da katıldı.

10 BİNİ AŞKIN ÜYE SEÇİME KATILDI
Korkuteli'de de mahalle ve köy delege seçimi yapıldı. 10 bin 531 üyesi olan ilçe teşkilatı 425 delege için oy kullandı. AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, AK Parti'de yaşanan sürecin 'Demokrasi Bayramı' olduğunu ifade etti. Yıldıran, "AK Parti Türk siyasi tarihindeki kurumsallaşmış tek partidir. Ağustos ayı sonunda belirlenecek olan tarihte ilçe kongremizin hazırlıklarını yapıyoruz, kongre sürecimiz de demokratik bir ortamda geçecek" dedi.
BİZE ULAŞIN