Polis engeli aştı

Antalya Trafik Tescil Şube Müdürlüğü, engelli vatandaşın ayağına hizmet götürüyor. Tescil işlemleri için polis engellileri evinden alıyor, dosyalar hastanede imzalatılıyor

Polis engeli aştı
Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Tescil Şube Müdürlüğü, engeli yüzde 90'ın üzerinde olan veya hastanede yatan vatandaşın bulunduğu yerlere gidip tescil işlemlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşın ayağına gidilerek verilen bu hizmet Türkiye'de bir ilk.

ENGElLİ ARACI VAR
Trafik Tescil Şube Müdürlüğü Şubesi'ne tescil veya benzeri işlemlerle ilgili engelli vatandaş veya bir yakınının başvurması halinde özel engelli aracı tahsis ediliyor. Bazı hastalar tekerlekli sandalye ile özel araca bindirilip şubeye getiriliyor. İşlemlerin ardından engelli vatandaş evine kadar bırakılıyor. Evinden çıkamayan ve yataktan kalkamayanlar için ise trafik polisleri işlemleri ev veya hastane odalarında gerçekleştiriyor. Trafik Tescil Şube Müdürlüğü yetkilileri, hizmetten daha çok yüzde 90 engeli nedeniyle ÖTV'siz araç alanların yararlandığını söyledi. Yetkililer, "Bu kapsamda olan vatandaşımızın kendilerini temsil yetkisi olan yakınları tarafından durumunu gösterir belge ibraz edildiğinde personelimizi tahsis ediyoruz. Engelli veya yatalak hasta vatandaşımızın bulunduğu yere gidip hizmeti ayağına götürüyoruz" dedi. Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da, polisin her zaman engelli vatandaşın yanında ve hizmetinde olduğunu kaydetti. Hizmet alan vatandaşlar ise, "40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Bize bu ülkenin değer verdiğini hissettiriyor" diyerek görevlilere teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN