Sorumlu bulunsun

Geçen hafta trafik kazasında yaşamını yitiren hemşire adayı Gamze’nin annesi ilk kez konuştu. Acılı anne Döndü Bora, aracı kullanan İlayda Kılıç’ın acemi olduğunu iddia etti

Sorumlu bulunsun
Antalya'da mezun olmasına iki gün kala trafik kazasında hayatını kaybeden hemşire adayı 18 yaşındaki Gamze Yılbaş'ın annesi SABAH Akdeniz'e konuştu. Kazaya neden olanların bulunup cezalandırılmasını isteyen acılı anne Döndü Bora, kaza anında aracı kullanan İlayda Kılıç'ın acemi olduğunu ileri sürdü. Acılı anne, "Eğer kızımın bulunduğu aracı başka bir araç sıkıştırdıysa, o sürücü bulunsun istiyorum. Eğer kızımın bulunduğu aracı kullanan arkadaşı sürat yapıp kazaya neden olduysa o cezalandırılsın. Bu işin peşini bırakmayacağım. Ben aracı kullanan İlayda Kılıç'ı suçlamıyorum. İlayda, kazadan 15 gün önce ehliyetini almış. Sıkıştıran yoksa ve aşırı hızdan kaza meydana geldiyse bunun sorumlusu İlayda'dır" dedi. İlayda'nın kullandığı araca bir kere de kendisinin bindiğini vurgulayan acılı anne Döndü Bora, "İlayda çok yeni ve acemi bir sürücüydü. Ben bir kere denk gelmiştim. Beni bir duraktan öteki durağa kadar alıp götürdüler. Müziği son ses açmışlar öyle gidiyorlardı. İlayda'yı uyardım. 'Arkadan korna basarlarsa duymazsınız' dedim ama dinlemedi" diye konuştu.KAMERALAR İNCELENİYOR
Antalya polisi kaza ile ilgili incelemesini de titizlikle sürdürüyor. Olayın meydana geldiği Dilek Sabancı Bulvarı güzergahında bulunan 8 MOBESE ve 1 de petrol istasyonu kamerasının görüntülerini izleyen polis, yaptığı ilk incelemede herhangi bir sıkıştırma olayının olmadığını ancak incelemenin de detaylı olarak sürdürüldüğünü açıkladı. Olayla ilgili Gamze Yılbaş'ın ailesinin henüz ifade vermeye gelmediği, İzmir'de bulunan anne Döndü Bora'nın Antalya'ya dönünce ifade vereceği belirtildi.


Güvenlik görevlisi anne Döndü Bora, hemşire adayı kızı Gamze'nin ölüm haberini, staj yaptığı hastanede öğrenmişti.

HALK OTOBÜSÜ KAMERASI
Öte yandan Gamze Yılbaş'ın anne ve babasının İzmir'den avukatları aracılığı ile cumhuriyet savcılığına başvurdukları bildirildi. Ailenin, kaza anında olay yerinden geçen bir halk otobüsü olduğunu ve kamerasının kaza anını tespit etmiş olduğunu ileri sürerek görüntülere el koyulmasını istediği öğrenildi.


SABAH Akdeniz'e konuşan Gamze Yılbaş'ın annesi Döndü Bora, "Kızımın bulunduğu aracı başka bir araç sıkıştırdıysa, o sürücü bulunsun. İlayda sürat yapıp kazaya neden olduysa o cezalandırılsın" dedi.

GAMZE'NİN KEDİSİ ÖKSÜZ KALDI
Antalya'da Serbest Bölge'de güvenlik görevlisi olarak çalışan acılı anne Döndü Bora, kızının hayvansever olduğunu, 'Duman' adını verdiği kedisini de çok sevdiğini söyledi. Kızının en büyük hayalinin bahçeli bir ev tutup, içine bütün hayvanları doldurmak olduğunu anlatan Bora, "Kazadan sonra Duman'a arkadaşlarım bakıyordu. Sanki Gamze'nin öldüğünü hissedermişçesine o günden sonra evde durmamış. 3 gün boyunca mama yememiş, su içmemiş" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN