Temmuz yüz güldürdü

Muğla’nın Fethiye ilçesinde geçtiğimiz yıla oranla yerli ve yabancı turist sayısında artış meydana geldiğini dile getiren turizmciler ağustos ayı için de umutlu konuştu

Temmuz yüz güldürdü
Fethiye ve Ölüdeniz'deki turizmciler geçtiğimiz yıl temmuz ayına göre daha iyi bir temmuz ayı turizmi yaşadıklarını söyledi. Geçen yıl temmuz ayında hain FETÖ darbe girişiminin turizme olumsuz etki yaptığını belirten turizmciler, bu yıl aynı dönemde yerli ve yabancı turist açısından daha iyi bir sezon yaşadıklarını belirtti.

RUSYA-UKRAYNA PAZARI
Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal; "Rusya ve Ukrayna pazarları ciddi manada artış gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda Rusya ve Ukrayna pazarı, Almanya ve Hollanda pazarının yerini alacak gibi gözüküyor" diye konuştu. Başkan Uysal, "Bu seneki ağustos ayını da geçen seneye göre daha iyi geçireceğiz diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

BEKLENTİMİZ BÜYÜK
Çalış-Der Başkanı Mete Ay ise "Temmuz ayının ilk 15 günü yabancı pazarında gayet güzeldi. Ağustos ayında otellere baktığımızda İngiliz girişi arttı" dedi. Bölgeye gelen yerli turist sayısında da artış olduğunu kaydeden Ay, "Çalış Plajı'nda yerli misafirlerimiz temmuz ayında bizi yalnız bırakmadı" dedi.
BİZE ULAŞIN