Oğlum şantaj yapıyor

Kemer’in CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Gül babasının da yaşadığı ablasının evini yıktırdı. Başkan Gül ile ilgili, şantaj ve görevi kötüye kullanma iddiasıyla babası, kız kardeşi ve eniştesi suç duyurusunda bulundu

Oğlum şantaj yapıyor
Antalya'nın Kemer ilçesinde MHP'den seçilmesine rağmen geçtiğimiz mayıs ayında CHP'ye geçerek ilçede büyük tartışma yaratan Belediye Başkanı Mustafa Gül, ailesinin de hedefinde. Babası İsmail Hakkı Gül, ablası Hale Gül ve eniştesi Emin Gül, Başkan Mustafa Gül'ün şantaj yaparak ve devletin imkanlarını kullanarak babasından mal kapma niyetinde olduğunu ileri sürerek hukuki işlem başlattı.

ABLASININ EVİNDE YIKIM YAPTI
Abla Hale Gül, 2009 yılında kendi oturduğu evle ilgili mevzuata aykırı olan bölümün düzeltilmesi için 30 gün süre verildiğini, bu sürede eksikleri giderdiklerini anlatarak "30 gün sonunda geldiler ve eksiklerin giderildiğine dair tutanak tutup gittiler. Ama biz kardeşimiz olduğu için iyi niyetimizle tutanağın bir nüshasını almadık. Şimdi 8 yıl sonra evin bir bölümünü yıkmaya geldiler. 'Eksiklerin giderilmediği ile ilgili tutanağı gösterin, yıkın' dedik, gösteremediler. O günkü lehimize olan tutanağı da ortadan kaybettiler" dedi.

BABASI DA EVDEYDİ
Olayın büyümemesi için 3 gün izin istediğini, eşyalarını boşaltıp yıkıma izin vereceğini söylemesine rağmen kadın zabıtalar aracılığıyla özel eşyalarının bile apar topar dışarı atıldığını anlatan Hale Gül, "Evimize adeta bir ordu gönderdi. Görevliler tarafından tartaklandım, 'Başkan'ın emri var, hemen yıkılacak' denilerek 3 gün izin bile verilmedi" dedi. Hale Gül aynı bölgede benzer durumda 30 evin daha bulunduğunu belirterek, "Diğerlerine dokunmadı bile. Ama babasının da yaşadığı bizim evimize yaptığı uygulama bu. Diğer evlere dokunmuyor çünkü gerçek amacı babamdan mal koparmak" diye konuştu.BİR TEK OĞLUM CİNS ÇIKTI
Mustafa Gül'ün babası İsmail Hakkı Gül de oğlunun baba mülkünün yarısını satıp yediğini belirterek "Çiftliğin yarısını sattı yedi. Onun dışındaki şeyleri de hala 'Ben yiyeceğim' diye uğraşan bir adam. Bana 3 kızım bakıyor. Vasiyet ediyorum, ölürsem cenazeme de gelmesin" diye konuştu. Oğlu Mustafa Gül'ün, kendisiyle ilgili 'akli dengesinin yerinde olmadığı' yönünde dava açtığını, ancak davadan beraat ettiğini hatırlatan İsmail Hakkı Gül, "Ayrıca da DNA testi yapılmasını da istemişti. Aklı başında bir insan bu cümleleri kurmaz. Bu hakaret bana yapıldığı kadar eski eşim Nedret Gül'e de yapılmış bir hakarettir. Benim 3 kızım 1 oğlum var, bir tek oğlum böyle cins çıktı" dedi.

OY İSTEDİĞİM İÇİN ÖZÜR DİLERİM
17 Temmuz'da yapılan yıkım öncesi kendilerine yapılan baskı ve şantajla ilgili olarak suç duyurusunda bulunan ailenin iddiaları ise işin aslının mal paylaşımından kaynaklandığını gösteriyor. Mustafa Gül'ün eniştesi Emin Gül, Mustafa Gül'ün seçilmesi için kapı kapı dolaşarak oy istediği için kamuoyundan özür dileyerek, Mustafa Gül'ün kendi menfaatleri için devletin gücünü kullandığını ileri sürdü. Ağabeyi Mustafa Gül'ün kendilerine şantaj yaptığını iddia eden Hale Gül de "Bu meseleler ailevi meseleler olduğu için şimdiye kadar ailemizin olaylarını kimse ile paylaşmak istemedik. Ama bu aile meselesi olmaktan çıktı. Artık Kemer'in meselesi olmaya başladı. Ağabeyim Mustafa Gül mal mülk istiyor, babam vermiyor. Çevresine, 'Tek tutanağım Hale Gül'ün evi, orayı yıkacağım' diyor. Başka verebileceği bir zarar yok" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN