Plajlarımıza ‘mükemmel’ derecesi

Plajlarımıza ‘mükemmel’ derecesi
YÜZME alanlarını sağlık kriterleri açısından takip eden Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, sonuçları Yüzme Suyu Takip Sistemi üzerinden paylaştı. Sistemde, sezonun 15 gün öncesinde başlayan ve her 15 günde bir tekrarlanan su numune analizleriyle belirlenen su kalitesine ilişkin bilgi sunuluyor.

6 DİLDE YAYINLANIYOR
Türkçenin yanı sıra, İngilizce, Rusça, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dillerinde de hizmet veren sistemde ayrıca su sıcaklığı, cankurtaran, soyunma kabinleri, yeme içme alanları ve duş gibi imkanlar hakkında da bilgi sunuluyor. Yüzme alanına ulaşım, en yakın sağlık kuruluşu gibi güncel bilgilerin de paylaşıldığı sistemde fotoğraflar da yer alıyor.

PLAJLAR MÜKEMMEL ÇIKTI
34 ilde toplam bin 208 yüzme alanında yapılan izleme çalışmaları kapsamında, Antalya'da da 270 plajla ilgili bilgiler yer alıyor. Plajların 'mükemmel', 'iyi', 'kötü' ve 'girilmez' klasmanlarında değerlendirildiği sisteme göre, Antalya'da yer alan plajların tamamı 'mükemmel' kategorisinde yer aldı. Sistemde tek tek plajların 'toplam ve fetal koliform', 'streptekok' değerleri incelenebiliyor. Sistemde, otellerin plajlarıyla ilgili analiz sonuçları da izlenime sunuluyor.
BİZE ULAŞIN