Yaşlı çifte gelin darbesi

Yaşlı çifte gelin darbesi

Evlerini satıp parayı saklaması için gelinlerine veren 7 çocuk sahibi yaşlı çift sokakta kaldı. Yaşar Korkulu ve Rabia Erçetin, parkta yaşam mücadelesi veriyor

  • DHA
  • Akdeniz
  • Cuma 26.08.2017
Antalya'da 7 çocukları bulunan 65 yaşındaki yüzde 83 engelli Yaşar Korkulu ve aynı yaştaki Rabia Erçetin çifti, gelinleri H.K. tarafından dolandırıldıklarını öne sürdü. Kepez ilçesinde çöpten topladığı geri dönüşüm ürünlerini satarak geçimini sağlayan üç erkek, dört kız çocuğu bulunan Yaşar Korkulu, işitme kaybı, solunum sistemi rahatsızlığı ve ayaklarındaki ağrılar nedeniyle yüzde 83 oranında engelli raporu aldı. Eşi Rabia Erçetin'den boşanan ancak kısa süre sonra tekrar aynı evde yaşamaya başlayan Yaşar Korkulu, çöplerden topladıkları atıkları evlerinin bahçesinde biriktirince, komşularının şikayet etmesi üzerine evini satmak zorunda kaldı. Korkulu 15 gün önce yaklaşık 62 bin TL'ye evini satıp, parayı da iddiaya göre saklaması için gelini H.K'ye verdi. Çiftin iddiasına göre gelin H.K. parayla kendisine bir ev aldı ve tapusunu da üzerine yaptırdı. Hem evsiz hem de parasız sokakta kalan çift, 10 gündür Sakarya Bulvarı üzerindeki bir parkta yaşam mücadelesi veriyor.

EVLATLARI BAKMIYOR
Yere serdikleri bir sünger yatakta uyuyan ve çevredeki hayırseverlerin getirdiklerini yiyen çift, bakımsızlıktan zor günler geçiriyor. Korkulu'nun 3 ayda bir aldığı 1000 TL'lik engelli maaşının yarısı da ilaç masrafına kesiliyor. Korkulu, "Karakola gidip şikayetçi oldum ama çare bulamadım. Bir baba 10 evlada bakar ama 10 evlat bir babaya bakamaz" dedi. Korkulu, kendisine uzanacak yardım eli bekliyor.
BİZE ULAŞIN