Antalya alevlerle mücadele etti

Antalya alevlerle mücadele etti

Serik’te çıkan iki yangın 100 dönüm alanda etkili oldu. Aksu ilçesindeki yangında ise 7 plastik sera tamamen kül oldu. Merkezde yükselen alevler ise ağıllara ulaşmadan söndürüldü

  • Akdeniz
  • Cumartesi 27.08.2017
Antalya'nın Serik ilçesinde çıkan iki yangında yaklaşık 100 dönümlük alan zarar gördü. Aksu'daki yangında, 8 sera tamamen kullanılamaz hale geldi. Muratpaşa ilçesi Tarım Mahallesi'ndeki yangında ise hayvanlar zor kurtarıldı. Serik'teki ilk yangın Bucak köyü Kuşçalı mevkisinde çıktı. Alevlerin arasında kalan Tevfik Vural'a ait samanlık ve ev yandı. Ahırdaki küçükbaş hayvanlar son anda tahliye edildi. Zekeriya Okudan ise arı ve kovanlarının yandığını söyledi.

ZEYTİN AĞAÇLARI YANDI
Serik'teki ikinci yangın da Üründü Mahallesi Alaçeşme mevkisinde çıktı. Tarlada kalan anızdan çıktığı öne sürülen yangının hayvan pazarının hemen yanı başında çıkması panik yarattı. Yangın kısa sürede söndürülürken yaklaşık 150 dekarlık alanda bulunan zeytin ağaçları zarar gördü.

PLASTİK SERALAR KÜL OLDU
Antalya'nın Aksu ilçesinde ise 4 çiftçinin 7 plastik serası yangında tamamen kullanılamaz hale geldi. Aksu Yurtpınar Yeni Mahallesi'nde, otluk alandan henüz belirlenemeyen bir nedenle alevler yükselmeye başladı. Seralara da sıçrayan yangın itfaiye tarafından güçlükle söndürüldü. Yangında 4 çiftçinin 7 plastik serası zarar gördü. Çiftçilerin yaklaşık 200 bin TL zararının olduğu öğrenildi.

HAYVANLAR KURTARILDI
Muratpaşa ilçesi Tarım Mahallesi'ndeki sazlık alandan yükselen alevler ise panik yarattı. Yakınlarda bulunan ağıllardaki kurbanlık hayvanlar vatandaşların da yardımıyla kurtarıldı. İtafiye yangını kontrol altına aldı.
BİZE ULAŞIN