Baştan başlayacak

Antalya’da tedavi gören ve Almanya’da bulunan ilik ile umudu artan 12 yaşındaki Duru, hayata yeniden başlayacak. Küçük Duru, çocukluk hayallerini yaşamak istiyor

Baştan başlayacak
Antalya'da özel bir hastanede Non-Hodgkin Lenfoma (NHL) teşhisiyle bir yıldır kemoterapi gören 12 yaşındaki Duru Apraş'a bayram öncesi aranan ilik müjdesi Almanya'dan geldi. İlik nakli olmaya hazırlanan Duru, artık çocukluğuna sil baştan başlamak istediğini söyledi. Duru ilik nakli öncesinde, "İki yılımı hastanelerde hastane camlarından bakarak geçirdim. Her çocuk tatildeyken, yollarda gezip oynarken, ailesinin evinde yatıp uyurken, yemeklerini, sularını ağız yaraları olmadan yiyebilirken, içebilirken ben yutkundum. Bir küçük çocuğun yapabileceği zor şeyleri yaptığımı düşünüyorum" dedi.

EVE GİTMEK İSTİYOR
Duru Apraş, kemoterapiler ve enfeksiyonlarla mücadele ettiğini belirterek, "Donörüm Almanya'dan. İliğim umarım uyar ve vücudumdaki tüm kötü hücreleri yok eder. Bütün iyilikleri vücuduma doldurur. Çok teşekkür ederim. Çocukluğa baştan başlayacağım. Benim için çok büyük mutluluk olacak çünkü 2 yıl boyunca yapmak istediğim hiçbir şeyi yapamadım. Artık bir an önce sağlığıma kavuşup evime dönmek istiyorum" diye konuştu.

SEVMEDİĞİMİZ MİSAFİR
Anne 43 yaşındaki Arzu Apraş, "Duru mezuniyette güzel bir marş söyleyecekti ona hazırlanıyordu. Bir gün bacaklarının ağrıdığını söyledi. Kalp doktoru göğüs boşluğunda kitle tespit etmişti. Zorlu süreç böyle başladı. Duru direniyor. O kadar yaşama bağlı o kadar pozitif ve sevecen ki. Biz kanseri sevmediğimiz bir misafir olarak kabul ediyoruz. Ve onu yollayacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

ÜNLÜLERDEN MORAL
Instagram'da hikayesinin anlatıldığı hesap binlerce kişi tarafından takip edilen NHL hastası Duru'ya, Fenerbahçeli Robin Van Persie, Acun Ilıcalı, Tuba Ünsal, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Aleyna Tilki, Metin Hara gibi ünlü isimler destek videolarıyla moral verdi.

BİZE ULAŞIN