Havadan karadan denetim

Antalya ve civarındaki illerde Kurban Bayramı dolayısıyla güvenlik, asayiş ve trafik tedbirleri en üst düzeye çıkarıldı. Denetimler havadan ve karadan yapılıyor

Havadan karadan denetim
Kurban Bayramı tatili nedeniyle milyonlarca turistin akın ettiği Antalya ve çevresinde tedbirler artırıldı. Havadan ve karadan denetim yapılan yollarda ilk kez drone ile takip de gerçekleştiriliyor.

BİNLERCE POLİS YOLLARDA
Antalya'da Emniyet Müdürlüğü, bayram tatili süresince 12 bin 926 personelin görev yapacağını açıkladı. Bayram'ın huzur ve güven içerisinde geçirilmesi için kentte asayiş ve trafik tedbirleri en üst düzeye çıkarıldı. Tüm emniyet birimlerince en ince ayrıntısına kadar alınan önlemler, plan dahilinde uygulanacak, tedbirler 5 Eylül akşamına kadar devam ettirilecek. Genel güvenlik, asayiş ve trafik güvenliğinin sağlanması için il merkezinde bin 725'i trafikte toplam 9 bin 538 personel görevlendirildi. Kurban Bayram'ı tatili süresince 2 bin 182'si trafik polisi olmak üzere toplam 12 bin 926 personel görev yapacak.

DRONE KULLANILDI
Isparta'da ise jandarma ve polis ekipleri, 10 günlük bayram tatilinin başlaması nedeniyle yol güvenliğini sağlamak için trafik uygulamalarını yoğunlaştırdı. Ekipler, kural ihlali yapan sürücüleri belirlemek için havadan 'drone' ile takip ediyor. Denetimde, drone ilk kez kullanıldı.

BİZE ULAŞIN