Atakan havuzda boğuldu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bayram tatilini geçirdikleri otelin havuzunda boğulan 6 yaşındaki Atakan Yiğit’ten geriye sadece 4 saat önce çektirdiği fotoğraflar kaldı

Atakan havuzda boğuldu
Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı otelin havuzunda boğularak yaşamanı yitiren 6 yaşındaki Atakan Yiğit Arı'nın ihmal kurbanı olduğu ileri sürüldü. Aile otel yönetimini, otel de aileyi ihmalle suçladı.

BAYRAM TATİLİNE GELDİLER
Eskişehir'de oturan Ersin-Hatice Arı çifti 4 yaşındaki Beyza Emine ve 6 yaşındaki Atakan Yiğit ile 3 gün önce bayram tatili için Manavgat'ın Kızılağaç mevkisinde bulunan 5 yıldızlı otele geldi. Atakan Yiğit önceki gün saat 18.00 sıralarında girdiği otelin havuzunda suya batıp çıkmaya başladı. Çevredeki vatandaşların ve ailesinin havuzdan çıkardığı çocuk, ambulansla Manavgat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Talihsiz çocuk, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

TERLİK İSTEDİ
Cenazeyi almak için yakınlarıyla morga gelen baba Ersin Arı, olayı anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Oğlunun ölümünde ihmal olduğunu öne süren baba Arı, "Oğlum bensiz havuza asla girmezdi. Üzerinde kollukları vardı. Havuza beraber giriyorduk. Kaykaya bindik ve eğleniyorduk. Bir müddet sonra 'Hadi oğlum çıkalım' dedim, o da 'Tamam baba' dedi. Havuzdan çıktığımızda 'Baba ayaklarım yanıyor.' dedi. Ben de terliklerini almak için oturduğumuz yere yönelmiştim. Geri geldiğimde oğlum olduğu yerde yoktu" dedi.

HASTANEDE ÖĞRENDİ
Daha sonra oğlunu etrafta aramaya başladığını anlatan Arı, "Yarım saat sonra geldiğimde suyun içerisinde buldum. Yaşıyordu. Otel müşterilerinden bir doktor müdahale etti. Kalp masajı yaptı. Karnı hareket ediyordu, nabzı da atıyordu. Otelde doktor, ambulans yoktu. Yaklaşık 20 dakika boyunca ambulans bekledik. Ölüm haberini Manavgat Devlet Hastanesi'nde verdiler" diye konuştu.

ÇOCUK YALNIZ BIRAKILMAZ
Otelin Genel Müdürü Hacı Ömer Özkul ise, ailenin ihmali olduğunu öne sürdü. Çocuğun havuza kolluksuz girdiğini iddia eden Özkul, "Çocuk o an havuza atlıyor mu giriyor mu bilemiyoruz. Cankurtaran çocuğu havuzun kenarına çıkarıyor. Sağlık ekibi gelinceye kadar müşterilerimizden bir doktor müdahale ediyor. Ama kurtarılamıyor. Biz de çok üzgünüz" dedi. Özkul, Atakan Yiğit'in ölümünde ailenin eksikliği olduğunu, çocuğun annebabasız ve kolluksuz havuzda olmaması gerektiğini kaydetti.

OKULA BAŞLAYACAKTI
Bu yıl ilköğretim birinci sınıfa başlayacak olan Atakan Yiğit Arı'nın cenazesi otopsi yapıldıktan sonra ailesi tarafından alınarak toprağa verilmek üzere Eskişehir'in Yusuflar Mahallesi'ne götürüldü.

Anne Hatice Arı oğlunun havuzdan çıkarıldıktan sonra yaşadığını, ambulansın yarım saatte geldiğini, oğluna otelde tecrübesiz kişiler tarafından müdahale edildiğini iddia etti.

BİZE ULAŞIN