Yağız’ın büyük dramı

Antalyalı Yağız 16 yıldır beyin kanseri tedavisi görüyor. Görme yetisini kaybeden 19 yaşındaki Yağız, “Sadece rüyada görebiliyorum. Artık uyanmak istemiyorum” sözleriyle yürek burktu

Yağız’ın büyük dramı
Antalya'da oturan 43 yaşındaki Şehbal Civeleker'in oğlu 19 yaşındaki Yağız Özsayın, 16 yıldır beyin kanseri ile mücadele ediyor. Yağız Özsayın, beyninde oluşan tümör nedeniyle ilk olarak 3 yaşında iken ameliyat edildi. Ancak ölümcül risk taşıdığı için tamamen alınamayan tümör, yayılmaya devam etti. Hayatı hastane odalarında geçen Yağız, bugüne kadar 8'i açık 10 operasyon geçirdi.

GÖRME YETİSİ YOK
Mobilyacılık yapan baba Hacı Ömer Özsayın, Yağız'ın tedavisi için uğraşırken üç yıl önce kalp krizi geçirip öldü. Yağız Özsayın, hastalığına rağmen okuluna devam edip geçen yıl liseden mezun oldu. Ancak geçen mart ayında yeniden ameliyata giren Yağız, operasyonda görme yetisini tamamen yitirdi.

SADECE RÜYALARDA GÖRÜYOR
Oğluna babasından kalan maaş ve bakım parasıyla yaşamlarını idame ettirdiklerini söyleyen anne Civeleker, tümör yayıldıkça oğlunun yeniden ameliyat olması gerektiğini belirterek, "Bizim isteğimiz bununla ilgili kesin bir tedavi yöntemi varsa bu konuda yardımcı olunması" dedi. Yağız Özsayın ise gözyaşları içinde tekrar sağlığına kavuşmak istediğini söyledi. Sadece rüyalarında görebildiğini anlatan Yağız, "Bu yüzden uyanmak istemiyorum. Benim hayatım ameliyatlarla geçti. Büyük acılar çektim. Ağrı kesicilerle yaşıyorum. Ne olur kurtarın beni" dedi.
BİZE ULAŞIN